Nutitelefonide ja tahvelarvutite isiklikud koopiatasud hakkavad kehtima 4. juulist

Isikliku paljundamise seaduse muudatused on avaldatud väljaandes Diário da República ja vastavalt kehtivale 30-päevase ajavahemikule kuni dokumendi jõustumiseni jõustub uus isikliku paljundamise seadus 4. juulist.

See tähendab, et 4. juulist – laupäevani laaditakse nutitelefonid, tahvelarvutid, arvutid, välised kettad, mälukaardid ja isegi USB-mälupulgad, mis mõjutab iga seadme mälumahtu.

Tasu väärtus kehtib neile, kes toovad tooteid Portugali, olgu need jaemüüjad või muud turustusettevõtted. Tarbijate ja mõne kaaslase suurim hirm on aga see, et toote lõplik väärtus kallineb erasektori koopiate kehtestamise tulemusel.

Tasub meeles pidada, et eraõigusliku paljundamise seaduse reform viidi läbi paljude vaidlustega, sealhulgas kõrgeimas poliitilises sfääris: Vabariigi President on kavandatava seaduse vetostanud, kuid on kohustatud teatama valitsuse algatusest, kuna pole lahkunud parlamendiliikmetele oma “sõnumit” saatma .

Kodanikuühiskonna poolel on argumente mõlemale poolele: GDA on lepinguga rahul, kuid leiab, et mõned rakendatavad tasemed on kõrged; Ka AGECOP on heakskiiduga rahul, kuid kahetseb ajakohastamise viibimist; Vastupidisel poolel on AGEFE seisukoht, mis räägib maksude varjamisest, APED, mis liigitab õigusloomeprotsessi ebaselgeks, ja APRITEL, kelle arvates ei tohiks privaatsete koopiate seadusi isegi digitaalses keskkonnas rakendada.