Nutitelefonide kasv tähendab, et noored on 24 tundi Internetiga ühendatud

Nutitelefonide kasv tähendab, et noored on 24 tundi Internetiga ühendatud

“Praegu pole mõtet kĂĽsida, kas nad käivad Internetis ja kui tihti. Teismelised on alati võrgus. ” Nii on Universidade Nova de Lisboa professor Cristina Ponte, kes teeb koostööd rahvusvahelise uuringu väljatöötamisel, mis pĂĽĂĽab hinnata, kuidas kasvav nutitelefoniturg muudab noorte Interneti-harjumusi.

Soli sõnul hoiatab Cristina Ponte, et see pidev ühendus muudab vanematel oma laste Interneti kasutamise kontrollimise keeruliseks.

Portugalis küsitletakse 500 noort vanuses 9–16 aastat, et mõista, mis on kõige tavalisem Interneti-ühenduse loomise viis mobiilseadmete kaudu.

Teised esialgsed järeldused viitavad asjaolule, et poisid kasutavad mängude jaoks rohkem mobiilseadmeid, tĂĽdrukud aga eelistavad juurdepääsu sotsiaalvõrgustikele, peamiselt fotode avaldamise tõttu. “Internetis on nad emotsionaalsemad”.

Ka sama ajalehe andmetel ja Cristina Ponte analüüsi kohaselt liitub Portugal peagi nende riikide rühmaga, kus Facebook ei ole enam noorte seas populaarseim suhtlusvõrgustik. Analüüs tehti, võttes arvesse juba Ühendkuningriigis saadud tulemusi, kus Twitter on noorte poolt kõige enam kasutatav platvorm.

Õppimine Netilapsed lähevad mobiilseks seda viiakse läbi ka Taanis, Rumeenias, Itaalias, Belgias ja Iirimaal. Uue tarbimistavaga seotud riskide leidmine on selle uurimise üks peamisi eesmärke.

Cristina Ponte on ka Portugali iga-aastase EU Kids Online uuringu koordinaator, mis 2014. aasta versioonis jõudis järeldusele, et noortel on raskusi riski eristamisel veebikogemustest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi