Koronaviiruse tõttu võib iPhone'i müük langeda 10%

Nutitelefonide müük on Coronaviiruse tõttu tõenäoliselt 5 aasta madalaim

Eile avaldas Apple pressiteate, milles vaadati ĂĽle oma järgmise eelarvekvartali finantstulemuste prognoosid – kõik selle erakordse mõju tõttu koroona viirus (või teadlaste jaoks COVID-19) aadressil Hiina. Sest ootuspäraselt ei ole katastroof ainus Apple.

Vastavalt TrendForce, kannatab nutitelefonitööstus tervikuna haiguspuhangu all, eriti kuna seadmete kokkupanek hõlmab endiselt suurt osa inimtegevusest (mitte robotitest) ja on keskendunud peamiselt Hiina territooriumile.

Ettevõtte hinnangul näitab 2020. aasta esimeses kvartalis nutitelefonide tootmine langeb 12% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga – sellega on meil viie aasta madalaim mobiilseadmete tootmismaht. Seetõttu järgib mĂĽĂĽk trendi ja näitab ka olulist langust.

TrendForce’i andmetel saatmine iPhone’ilt langeb 10% selles kvartalis, mis pole kindlasti Apple’i jaoks hea uudis. Ja see läheb veelgi hullemaks: teises aruandes on Nikkei Aasia ĂĽlevaade hinnangul mõjutab koronaviiruse puhangu mõju Apple’i nutitelefonide tootmist aprillis. Praegu töötavad ettevõtte sõnul Apple’i tarnijad viiruse tõttu 30–50% võimsusest.

Ikka sõnades Nikkei, COVID-19 võib jah, mõjutada nn iPhone 9 tootmist:

“Tarnijad teevad kõik endast oleneva, et seda toota ja tarnida [novo] iPhone nelja nädala jooksul. Viivitus ei olnud liiga suur, sest see võis mõjutada Apple’i uute toodete mĂĽĂĽgistrateegiat teisel poolaastal, ӟtles ĂĽks otseselt teemat tundev inimene.

Probleem ei keskendu siiski ainult nutitelefonidele: TrendForce’i andmetel kantav kogevad tagasitõmbumist 16% võrreldes perioodi esialgsete hinnangutega. See tähendab, et mõju on erakordne.

Samsungi eelised?

Kes oskab kõiki ebakindluse stsenaariume kasutada – vastavalt Reuters – ja Samsung. Praegu on ligi pool Lõuna-Korea nutitelefonidest toodetud Vietnamis, kus koronaviiruse mõju pole isegi lähedal sellele, kuidas nad Hiinat tabasid. Lisaks pole Wall Country olnud ajalooliselt ĂĽks suurimaid mĂĽĂĽgiargumente Sammy.

Galaxy S20, S20 + ja S20 Ultra

Galaxy S20, S20 + ja S20 Ultra

Kui Apple loodab kvartalis langeda 10%, siis Samsung peaks langema vaid 3%. Pidage ka meeles, teatas Lõuna-Korea hiljuti lipulaevad aastaks 2020, mis suurendab teie müüki järgmistel kuudel.

Muide, kui koronaviiruse mõju pĂĽsib kauem, mõjutab see ka Samsungi – lõppude lõpuks on osa ettevõtte nutitelefoni komponentidest pärit Hiinast. Läheme selle juhtumi juurde.

9to5Mac kaudu