NĂĽĂĽd on Apple Watchi võimalik kodus taastada – mitteametlike tööriistade abil

Paljud meist omavad iPhone’e – ja seetõttu kujutan ette, et paljud meist teavad täpselt, mida teha juhul, kui meie kallil Apple’i nutitelefonil on olnud mõni tarkvara defekt, näiteks alglaadimisprotsessi korratakse: lihtsalt ĂĽhendage viga iTunes’i ja taastage oma operatsioonisĂĽsteem. 99% juhtudest naaseb kõik oma kõige täiuslikuma normaalsuse juurde.

Teiselt poolt, õunakell see on täiesti erinev olend. Selle kasutajaskond on palju väiksem, samuti on Internetis saadaval dokumentatsioon selle toimimise ja võimalike probleemide lahendamise kohta. Ja kuigi see on (endiselt) harvem kui iOS-is, pole ka watchOS probleemide suhtes immuunne – jah, sellel võivad olla ka alglaadimiste tõrked, kriitilised vead või muud tarkvara vead, mis takistavad selle kasutamist.

Probleem: erinevalt iPhone’ist pole Apple Watchil arvutiga ĂĽhendamiseks ja sĂĽsteemi taastamiseks fĂĽĂĽsilist liidest. Kui sellisel juhul on kellal mõni defekt, on ainus lahendus see Apple’i poodi või volitatud teenindusse saata ja oodata, kuni nad pakuvad lahendust – millega võib kaasneda ebasõbralik arve, kui teie lisaseade on garantii kaotanud.

Olgu, lubage mul parandada: see minevik ainus lahendus. Vähemalt nii nimetab Apple Watchi väike lisaseadmete tootja seda Proua S, mille eesmärk on lihtne ja arusaadav: pakkuda kella omanikele võimalust ühendada see arvutiga kodus remonditööde tegemiseks ja süsteemi taastamiseks ilma suuremate tüsistusteta.

IBus ĂĽhendub Apple Watchi funktsioonipordiga (vaevu uuritud ja ainult Apple’i siseselt kasutatav), mis on peidetud kellarihma põhja kinnitamisruumi – ja kaetud väikese metallkaanega, mis tuleb eemaldada väga peenete tangidega. Pärast komplekti kuuluva adapteri (mis toetab mudeleid 38mm ja 42mm) paigaldamist ĂĽhendage lisaseade lihtsalt porti ja iBusi teises otsas ĂĽhendage juba arvutiga ĂĽhendatud välgukaabel.

Sealt tunneb iTunes kella normaalselt ära ja kasutaja saab vajalikke toiminguid teha. Näiteks oma Apple Watchi taastamiseks peate selle seadma taasterežiimi (mis siin aktiveeritakse hoides Digitaalne kroon ja külgnuppu 10 sekundit ning seejärel vabastage külgnupp ja vajutage ikkagi nuppu Digitaalne kroon seni, kuni kell läheb soovitud režiimi) ja seejärel valige seadme taastamiseks iTunesist soovitud watchOS-i versiooni IPSW-fail.

Apple, nagu teada, ei avalda watchOS-i versioonifaile avalikult nagu iOS-i puhul, kuid nende pakettide allalaadimiseks leidmiseks piisab kiirest Interneti-otsingust – näiteks ipsw.me sait võib olla selles kaaslases heaks kaaslaseks.

YouTube’i kasutaja Alireza avaldas video (ĂĽlal), mis näitab kogu protsessi, mis tundub väga lihtne (kuid aeganõudev).

IBus’i saab osta tootja veebisaidilt, MFC, mis nõuab algsete Apple Watchi ja 1. seeriaga ĂĽhilduva versiooni eest 100 USA dollarit (~ R $ 330) või 2. seeria kellade jaoks mõeldud mudeli puhul 120 USA dollarit (~ R $ 400). See ei pruugi olla iga kella omaniku jaoks vajalik lisatarvik, kuid kindlasti on see haardeks neile, kellele meeldib oma randmekomplektidega katsetada.

9to5Mac kaudu