Nüüd võtab BMW CarPlay-le juurdepääsu eest aastatasu 80 dollarit

SEE CarPlaykoos Android Autoga ei esinda autotööstuse teabe- ja meelelahutussĂĽsteemi tulevikku, vaid olevikku. Muidugi on meil varsti ĂĽlitarkad sĂĽsteemid, mis suudavad isegi meie eest autosid juhtida, kuid praegu on Apple’i ja Google’i platvormid ĂĽhendatud sõidukite standardiks ja ĂĽsna nutikad. Mis saab siis luksustootjatest, kes maksavad ĂĽhele neist juurdepääsu eest igal aastal?

Täpselt nii BMW Teevad. Alates 2019. aasta mudelist võtab Saksa autotootja tasu 80-dollarine aastane tellimus nii et nende ostjatel oleks juurdepääs CarPlay-le – millelegi praegu veel ĂĽkski tootja, veel vähem kõrgemaks kategooriaks.

Uudis pole päris uus: BMW oli teatanud, et teostab selle ülikonna enam kui aasta tagasi, kuid nüüd, kui see on jõustatud, on tehasemudelite potentsiaalsete ostjate mäss taas kõlanud. Sumin oli nii vali, et autotootja uuendas oma laadimismudeli CarPlay-le ja hakkas pakkuma teist võimalust: kliendid saavad maksta a 300 dollarit 240-kuulise tellimuse jaoks või 20 aastat (mis võrdub 15 dollariga aastas).

Siiski pole selge, kas Apple tervitab oma autosĂĽsteemidele juurdepääsu aastatasu. Enamik tootjaid pakub CarPlay’i oma sõidukites juba standardvarustuses, kuid mõned võtavad selle eest lisatasu – mis on täiesti arusaadav, kuna platvorm nõuab mõne täiendava riistvara installimist. Teiselt poolt on tellimus midagi hoopis teistsugust, kuna kogu Apple’i suhtlus CarPlay kohta näitab, et teenus on neile ligipääsu jaoks tasuta.

Siiani toetab BMW ainult CarPlayd, kuid ĂĽtleb, et lähiajal toetatakse nende autosid Android Autoga – ja võib-olla sama tellimisskeemi raames. Apple’il pole juhtumi kohta kommentaare, kuid lähitulevikus kuuleme sellest loost kindlasti veel.

iClarified kaudu