NVIDIA, Amazon ja Sony tühistasid koronaviiruse tõttu osalemise MWC2020-s

Hirm koronaviirusega nakatumise pärast on taas dikteerinud kahe uue tehnoloogia olemasolu tühistamise 24. veebruarist 27. veebruarini Barcelonas toimuval suurel tehnoloogiamessil Mobile World Congress 2020. Pärast LG ja Ericssoni on nüüd NVIDIA, Amazon ja Sony kord teatada, et nad ei osale ühelgi GSMA korraldatud üritusel.

NVIDIA on esimene Ameerika ettevõte, kes loobus oma kohalolekust. Tehnoloogiagigant on ĂĽks MWC2020 sponsoritest, olles teinud GSMA-ga koostööd 10 tehisintellekti teemalise arutelu korraldamiseks. Ettevõte valmistub ka AI Edge innovatsioonikeskuse näitusele kĂĽlastajate “tervitamiseks”.

“Koroonaviirusega seotud rahvatervise riskide tõttu on meie kolleegide, partnerite ja klientide turvalisuse tagamine meie esmatähtis prioriteet,” edendab NVIDIA oma blogi postituses. Ettevõte osutas, et on valmis maailmale teatama oma tööst, mida ta on arendanud sellistes valdkondades nagu tehisintellekt või 5G, ja kuigi kahetseb oma puudumist MWC2020-s, usub see, et see on kõige õigem otsus.

Teine USA hiiglane, kes teatas, et koroonaviirusega nakatumise hirmu tõttu seda MWC2020-l kohal ei ole, on Amazon. Jeff Bezose juhitav ettevõte teatas rahvusvahelisele ajakirjandusele saadetud avalduses, et haiguspuhang pani teda kaaluma üritusega liitumist.

Pressiteates osutas Sony, et on jälginud olukorda, mis kujuneb välja pärast uudse koroonaviiruse puhangut, ning oma klientide, partnerite ja töötajate turvalisuse ja heaolu tagamiseks on teinud „raske otsuse lahkuda MWC 2020-l näituseks osalemiseks ja sellel osalemiseks“. Ettevõte teatas, et tema pressikonverents toimub video kaudu “turvalisemas” asukohas, mis on kavandatud 24. veebruaril 2020 kell 8.30 (Kesk-Euroopa aja järgi), Xperia ametliku kanali kaudu YouTube’is.