Logo USB

NVIDIA esindaja kinnitas, et Intel ei toeta USB 3.0 enne 2011. aastat

Arvatakse, et Intel ei toeta USB 3.0 enne 2011. aastat, kuid seekord pole see mitte ainult kiipide valmistaja, vaid NVIDIA, nagu teatasTG iga päev. Ettevõtte esindaja kinnitas, et kinnitas eelmisel nädalal e-posti teel spekulatsioone, tuginedes samal allikal, kes paar päeva tagasi probleemi kohta teavet avaldas.

USB-logo

Pressiesindaja sõnul takistas Inteli algatus tööstusel juurdepääsu riistvara ehituse olulistele värskendustele, toimides kriitikuna tõsiasjale, et ta soovib ikkagi monopoliseerida selle protsessoritele kiibistike turustamise. "Ilma kiibistike konkurentideta tundub, et Intel on otsustanud, et USB-standardis pole uuendust vaja kohe," sõnas ta.

NVIDIA saab seda ja teisi kiibistiku funktsioone teha, kuid neid ei väljastata protsessoritega kasutamiseks Nehalem seni, kuni kahe ettevõtte vaheline litsentsimislahing ei lõpe kasumlikult. Seetõttu on Apple vaid üks tootjatest, kes oli sunnitud oma arvutite tootmisprotsessi modifitseerima, kuna ta ei kasutanud GeForce 9400M mitme uue iMaci graafilise riistvarana.

Ilmselt eelistab Intel uut Light Peak-tehnoloogiat, mida vaatamata andmete ülekandmisele USB 3.0-ga kahekordse kiirusega, pole paljudele ikkagi näha. Kui jätta USB 3.0 seadmetele tugiteenused kõrvale, hoolimata tehnilistest piirangutest, siis see hoiak muudab paljud arvutitööstuses õnnetuks, kui kõik need spekulatsioonid kinnitatakse.

(elektronisĂĽsteemi kaudu)