contadores estadisticas Saltar al contenido

NVIDIA tegevjuht räägib seaduslikust lahingust Inteliga ning headest suhetest Apple'i ja selle toodetega

NVIDIA tegevjuhtNVIDIA tegevjuhina läbib Jen-Hsun Huang väga keerulist aega, seistes silmitsi keeruka olukorraga, kus mõni kuu tagasi algas Inteli vastu õiguslik lahing. Dubai linna kuulsas ülikoolis oma ettevõttest ja selle toodetest rääkides ei saanud ta jätta mõneks minutiks avalikuks oma arvamust juhtumi kohta.

Huang ütles, et tema konkurent kohtus soovis midagi ära teha paljude personaalarvutitööstuses tegutsevate tootjate äriliste kavatsuste vastu: tehnoloogia standardiseerimine, mida need ettevõtted soovisid eristada algatuses luua oma klientidele parim võimalik toode. NVIDIA kõige populaarsema integreeritud graafika riistvara põlvkond, mis oli turul saadaval umbes aasta tagasi, on tõenäoliselt üks paremini toodetud, kuid kuna see nõuab oma kiibistikku, ei kaitse see Inteli litsentsi nende protsessorite tulevase põlvkonna jaoks.

Pingeline õhkkond kahe ettevõtte vahel on nii keeruline, et eelmisel nädalal tekkisid kuulujutud võimalusest, et NVIDIA töötab x86 arhitektuuriprotsessori kallal, et konkureerida Inteliga. Huang eitab selliseid spekulatsioone ja leidub ka neid, nad tsiteerivad isegi teatud tehastega sõlmitud lepinguid, rõhutades ettevõtte keskendumist visuaalse ja / või paralleelse andmetöötluse riistvara arendamisele ja tootmisele ning protsessoritele.

NVIDIA strateegia on väga-väga selge. Olen selle kohta rääkides väga aus, ütles tegevjuht, rõhutades, et tema suurim kasvuvõimalus keskendub GPU-de levikule, mida ettevõtted toodavad igat tüüpi platvormidel, alates kaasaegsetest tööjaamadest kuni lihtsimate nutitelefonideni. Muuseas, telefonitoru esindab turgu, kus seda täna kõrgelt hinnatakse, eriti pärast seda, kui Microsoft Zune HD käivitati koos Tegra tehnoloogiaga.

Huangi arvates on arvutitootjate seas, kes soovivad alati parimate toodete tootmiseks eristuda, Apple kõige rohkem tähelepanu tõmmanud. Nii nagu Intel on ka julge ja pakub ainuõigust Ma'ile, töötab NVIDIA tehnoloogia arendamisel koos Maci tootjatega partneritena, pakkudes häid (ja halbu) tulemusi. Jättes kõrvale GeForces 8 seeria juhtumiga seotud probleemid, näivad juhid selgitavat, et praegune Ma-arvuti rivistus on turule parima tehnoloogia valimise tulemus ja see ei hõlma ainult GPU-sid ja CPU-sid.

Apple ütles oma klientidele: kui ostate meilt arvuti, võite olla kindel, et oleme valinud teile parima tehnoloogia, ?ütles Huang. See on aga Inteli, NVIDIA tegevjuhi ja tema pere rünnak Mac'i abil ja ma kahtlen, kas keegi neist kasutab ATI graafikatehnoloogiat.