NVIDIA tegevjuht usub, et tahvelarvuti asendab netbooki viie aasta pärast (muidugi tänu Tegrale)

Taiwanis peetud konverentsil rääkis NVIDIA tegevjuht Huang Jen-Hsun sellest, mida ta eeldas lähiaastatel arvuti- ja telefoniturult, omistades oma Tegra tehnoloogiale tohutut väärtust. Juhtide jaoks mõjutavad tahvelarvutid jätkuvalt märkimisväärselt netbooke, mis on kasumlikud ettevõtted, kes vastutavad selle sektori mitmete tootjate kasutatava riistvara tarnimise eest.

NVIDIA tegevjuht

Mis aga kiitis Huang NVIDIA jõudlusest mobiilside segmendis kõige rohkem, oli selle praegune üleolek Inteli ees. Tegra platvorm vastutab telefonis parima graafika jõudluse tagamise eest ja tundub, et tänu oma kolmandale põlvkonnale, mis tõotab lõppeda aasta lõpus ja suudab toetada tahvelarvuteid Retina ekraanidega, oma tulevase lootustandva tulevikuga.

Isegi nii Chipzilla Omades head plaani kasvavale konkurentsile reageerimiseks, näitas Huang optimismi, mis oli väga sarnane ARMi tegevjuhi omaga. Tema jaoks edestavad x86-põhiseid sülearvuteid NVIDIA ja teiste Suurbritannia partnerite tooted, kuid kasutajad ei näe erinevust. "Kliente ei huvita, kas nende toodetes kasutatakse x86 või ARM-põhiseid protsessoreid," ütles ta.

(DigiTimesi kaudu)