RAČUNALNIK

OECD paljastab, et tehisintellekt „varastab“ oodatust vĂ€hem töökohti

Tehisintellekt ja ettevĂ”tte robotiseerimine on tekitanud arutelu inimeste töö kaotamise ohu ĂŒle. Mure tehisintellekti pĂ€rast oli tegelikult ĂŒks eelmise aasta veebitippkohtumise teemasid.

Oxfordi ĂŒlikooli 2013. aasta uuringu kohaselt vĂ”ib 47% Ameerika Ühendriikide töökohtadest olla ohus, kuna arvutusmeetodite abil uuendati 702 tööpiirkonda. OECD on nende prognooside kohta ĂŒksikasjalikumalt analĂŒĂŒsinud, lisades, et kuigi tehisintellektil ja andmetöötlusel on ĂŒhiskonnale vĂ€ga oluline mĂ”ju, ei ole kĂ”ik töökohad ohus.

Uues uuringus rĂ”hutatakse, et kutsealal on konkreetseid valdkondi, mida kĂ€sitletakse tervikuna vĂ”i seetĂ”ttu, et neil on sama nimi. See hĂ”lmab sotsiaalse intelligentsuse valdkonda vĂ”i tĂ€psemalt töökohti, kus on vaja pidada lĂ€birÀÀkimisi keeruliste sotsiaalsete suhete ĂŒle, nĂ€iteks hoolitseda teiste eest vĂ”i tunnustada kultuurilist tundlikkust. Uuringus öeldakse, et sotsiaalsete suhete valdkonda on keeruline automatiseerida, kuna see nĂ”uab kognitiivse intelligentsuse, loovuse, taju ja manipuleerimise rakendusi.

Teiselt poolt pÔhjustab automaatika kasutuselevÔtt mÔnes ametis ainult töötajate kohanemist ja mitte tingimata ilma töökohata. NÀiteks vabrikus, kus masinaid kasutatakse iseseisvalt, vÔtavad töötajad endale muid kohustusi, nÀiteks varude haldamine vÔi teiste töötajate jÀrelevalve, mida arvutid ei saa teha.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH