Google tunnistab vigu Euroopas ... kuid selles on sĂĽĂĽdi kultuurilised erinevused

Ă•igus olla unustatud: Prantsusmaa nõuab Google’ilt ĂĽlemaailmse valitsuse loomist

Prantsusmaa andmekaitse reguleeriv asutus Riiklik Informaatika ja Vabaduse Komisjon (CNIL) on andnud Google’ile korralduse kasutada oma veebisaidi kõigis versioonides – ja mitte ainult Euroopas – õigust olla unustatud alati, kui see kinnitab kasutajate taotlust teabe tulemustest eemaldamiseks. teie otsingumootor kuvab.

Sel reedel avaldatud avalduses (/) hoiatas CNIL, et kui tehnoloogia ei reageeri 15 päeva jooksul, jätkab see protsessi ja jätkab sanktsioonidega.

Otsus saabub aasta pärast seda, kui Euroopa Kohus otsustas, et kõigil ELi kodanikel on õigus taotleda enda kohta teabe otsimootorite tulemustest eemaldamist.

Pärast otsust on CNIL seisukohal, et tõhususe tagamiseks peab olema tagatud õigus olla unustatud “kõigis otsingumootorite laiendites”, võttes arvesse ka seda, et “Google’i pakutav otsinguteenus peab olema ĂĽks protsess”, seisis avalduses. Praegu täidab Google Euroopa õigusemõistmise otsuseid ainult piirkonnas, nagu ka muud otsinguteenused, nagu Yahoo Search ja Microsoft Bing.

Portugali puhul on teada, et Põhja-Ameerika hiiglane sai sisu eemaldamiseks 2192 taotlust (http://tek.sapo.pt/noticias/internet/em_portugal_2_192_pessoas_pediram_para_ser_es_1441108.html), mis vastavad kokku 8997 lingile. Hoolimata tellimuste vastuvõtmisest ei pea Google neid alati kehtivaks. Portugallaste puhul võeti vastu ainult 26,1% taotlustest, kokku 1 983 lingi kohta.