Ă•igusprotsessiga saavad kodanikud veebis tutvuda

2017. aasta mais avas justiitsministeeriumi määrus kodanikele, näiteks advokaatidele ja advokaatidele, võimaluse elektrooniliselt konsulteerida oma isikliku võlgade sissenõudmise protsessiga.

Nüüd on justiitsministeeriumi (MJ) andmetel võimalik Interneti kaudu tutvuda ka kõigi kohtuasjadega. See on meede, mis on samuti osa Ciuse menetlusjuhtimise arvutisüsteemi laiendamisest alaealiste kriminaalsele, haldus-, edutamis-, edutamis- ja kaitsealale. tegevuskava „Justice + Next“ kaasajastamiseks.

Kodanikel on juurdepääs ka täidesaatvale protsessile, kuna selle etapi algusest alates on justiitsministeeriumi andmetel läbi viidud 5000 konsultatsiooni.

Justiitsminister Francisca Van Dunem osales täna peaminister AntĂłnio Costa juhitud kohtumisel, et vaadata ĂĽle ja laiendada projekti Tribunal +, funktsioon, mis koondab kõik digitaalsed kohtuteenused, sealhulgas elektroonilised kohtutunnistused – ĂĽle seitsme tuhande välja antud (2500 automaatselt, see tähendab ilma ĂĽhegi kohtu või kohtuniku sekkumiseta) – ja õigluse taseme simulaator – enam kui nelja tuhande kasutusega.

Üks teistest Tribunal + võetud toimingutest on elektrooniliste menetluste laiendamine 2018. aasta lõpuks kõigile kohtutele, sealhulgas kõrgematele kohtutele (juriidilised kohtud, keskhalduskohtud, kõrgeim kohus ja kõrged halduskohtud) nii kohtu- kui ka haldusasjade kohtualluvuses. fiskaalne.