OLPC valmistab ette uut odavat tahvelarvutit

Sihtasutus Üks sülearvuti lapse kohta toob turule uue puutetundliku ekraaniga tahvelarvuti. Uus varustus on üks organisatsiooni väljatöötatud XO Touchi võimalustest (XO-1.75 ja XO-3) ning seda esitletakse maailmale sel aastal Consumer Electronic Show 2012. aasta väljaandes. Mõlemad jäävad avaldamata.

Vastavalt a postitus institutsionaalses ajaveebis avaldatud XO Touchi saab kasutada tahvelarvuti või sülearvutina ning sellel on peegeldusvastane ekraan, mis võimaldab lugeda ka otsese päikesevalguse käes.

Nicholas Negroponte ja Neonode loodud sihtasutuse vaheline leping võimaldab OLPC-l kasutada tootja puutetundliku ekraani tehnoloogiat uutes seadmetes, mis pole veel teada. Selle uue mudeli hinnangulised hinnad pole veel teada, kuid on tõenäoliselt veidi kõrgemad kui puutetundliku ekraanita, kuna see värskendus nõuab muudatusi mitte ainult riistvara, vaid ka tarkvara osas.

Välja tuleb ka XO-3, teine ​​8-tollise multitouch-ekraani ja ARM-protsessoriga tahvelarvuti, mis OLPC algselt välja kuulutatud plaanide kohaselt on peaaegu valmis. Kommertsialiseerimise alustamine viibis aga mudelite ülesehitamisel disainiprobleemidega seotud probleemide tõttu. Nüüd on kavas viimane kvartal.

Üks sülearvuti lapse kohta loodi eesmärgiga esitada kontseptsioon, mille Nicholas Negroponte idealiseeris arengumaade lastele odavate sülearvutite valmistamiseks. Projekt on tuntud ka kui 100-dollarine arvuti, mis on iga seadme võrdlusväärtus.

Vaatamata meediaväljaandele ei läinud MIT professori kavandatud projekt kunagi tema mentori plaanide kohaselt. Käivitamisgraafikus on olnud mõningaid viivitusi tootmisprobleemide või isegi toe puudumise tõttu. Sellest hoolimata on alates 2009. aastast turule tulnud mudelil kogu maailmas 2,4 miljonit kasutajat, sealhulgas õpetajaid ja õpilasi arengumaadest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira