Oma IKT lugemine, kirjutamine, arvutamine ja hoolimine: uued põhioskused Portugalis

“Esimene väljakutse, mis digitaalses pädevuses esile kerkib, on seotud kodakondsusega: see on tagada, et kõigil kodanikel, kes pole teaduse, tehnoloogia või matemaatika eksperdid, oleks võimalus ka tulevikus olla kodanik,” ĂĽtles AntĂłnio Costa.

Selleks peab riigi arengumudel põhinema kahel põhiteguril, väitis ta, et “kvalifikatsioon ja innovatsioon, kus digitaalne kompetents on hädavajalik”.

Peaminister leiab, et INCoDe.2030 võimaldab taaskasutada ja leida uusi töötamisvõimalusi praegu töötutele. “Töötavate ja tööturuväliste inimeste kvalifikatsioon loob riigile suured võimalused”. On tõsi, et paljud neist inimestest ei ole programmeerijad, „kuid minimaalsed digitaalsed oskused peaksid meil kõigil olema. See on tuleviku beebi “, ĂĽtles ta, soovitades neil digioskustel liituda oskuste kogumiga,” mille keegi varem määratles, teades, kuidas lugeda ja kirjutada ning teha matemaatikat, et liita, lahutada ja korrutada ning jagada ja jagada “.

Kuna silmapiiril on 2030, on selle uue programmi eesmärk “tagada digitaalne kirjaoskus ja kaasatus kodakondsuse omandamiseks”, stimuleerida “spetsialiseerumist digitaalsetele tehnoloogiatele ja rakendustele kutsekvalifikatsiooni saamiseks” ja “luua uusi teadmisi rahvusvahelises koostöös” ning määratletakse rohkem kui 30 sammu vastus.

See on koostöö tulemus mitte ainult erinevatest valitsusvaldkondadest, vaid ka haridus- ja koolitusasutustest ning ärisektorist, nagu on näidatud programmi tutvustamissessioonil täna pärastlõunal Lissabonis ja millest igaĂĽhel on oma panus “ja konkreetne projekt”.

Paneelis, kus osalesid teiste seas Altrani, Code Academy, Unbabel, Blipi, Freixo School Groupi ja Setúbali polütehnikumi esindajad, väideti ka, et suurettevõtted võivad aidata Portugali välismaal viibivaid talente tuua ja pakkuda suurtele klientidele juurdepääsu. väikesed võivad aidata parandada ja aidata akadeemial välja selgitada nõuded, mida tuleb täita.

Põhikoolides ja keskkoolides on võimalik arendada huvitavaid klubisid – näiteks robootika ja polĂĽtehnikad -, mis võivad kaasa tuua edasijõudnute koolitusi „ja mastaapselt“, rõhutas arutelu lõpus esitluspaneele modereerinud RogĂ©rio Carapuça ja tegi koostööd ettevõtetega.