On ilmnenud mitmeid kuulujutte, et Apple valmistab elektriautosid

Eelmisel nädalal rääkisime Apple’i liisitud autost, mille katusel oli suur kaamerasĂĽsteem. Sellega tekkis kaks kuulujuttu: 1. auto pildistab Google Street View’ga sarnaste funktsioonide jaoks; või 2. isejuhtiv auto.

Vaadates Apple’i praeguseid tooteid ja teenuseid, on esimene võimalus mõttekam. Pärast auto ilmumist on aga ilmnenud uued märgid, et Apple soovib tõesti autoturule siseneda.

Olen auto

Apple’i töötajate e-kirjad

SEE Business Insider ĂĽtles, et varsti pärast asja kohta artikli kirjutamist sai ta Apple’i töötajalt meili ettevõtte sõiduki arendamise kohta. Viisil, mis on vastuolus teabega, et Apple kaotas Teslale mitu töötajat, ĂĽtles inimene, et tegelikult rändasid mõned Tesla töötajad Tim Cooki juhitud ettevõtetesse (vähemalt kõige tipp).

Apple’i uusim projekt on liiga põnev, et keegi sellest edasi saaks. Ma arvasin, et see muudab stsenaariumi [automotivo] ja see ĂĽllatab Teslat.

LinkedIn’i andmetel töötab Apple’is Teslas – elektriautode tootvas ettevõttes umbes 50 töötajat, kellel on rohkem endisi õunu.

80% võimalus

Bryan Chaffin, pärit Mac Watcher, meelitas arvatav e-post ja läks ise teavet hankima – ja kõik sai kinnitust.

Peale selle, et “kinnitada”, et Apple võtab tegelikult tööle Tesla töötajaid (insenerid, kes tegelevad autotootmisega, mitte “kedagi” nagu personalitöötajad, disainerid või muud ĂĽhele ettevõttele omased funktsioonid). Selle “kinnituse” tõttu hakkas Chaffin (kes varem kahtles Apple’i auto idees) kõigesse uskuma.

Keegi, kes on selles segmendis rohkem seotud, ĂĽtles talle, et paljud Silicon Valley tippjuhid usuvad ka seda ja et võimalus, et see auto tegelikult eksisteerib – ja mitte ainult autoga seotud toode / teenus -, on 80%. Isiklikult on Chaffini enesekindlus 100% lähedal.

Töölevõtmine

SEE Rahaline aeg teatatud[materitertutupuntukpelanggan;melalui[matĂ©riafechadaparaassinantes;via9to5Mac]et Apple värbas Mercedes-Benz Research & Developmenti endise presidendi ja tegevjuhi Johann Jungwirthi. Tema praegune roll on Maci sĂĽsteemide inseneridirektor, kuid ajalehe sõnul töötab Jungwirth uues uurimislaboris, kus paljud iPhone’i disaini taustaga inimesed uurivad autotooted.

Ikka vastavalt FT, Asutati Apple’i labor eelmisel aastal veidi pärast Apple Watchi tutvustamist. Nad teevad siiski selgeks, et Apple uurib ja uurib paljusid uusi tooteid uutes segmentides, kuid mitte kõik ei näe ilmavalgust.

Jungwirth on järjekordne automaatse värbamise uus laine – Apple’i disainijuhi Jony Ive juhitud meeskond on regulaarselt kohtunud valdkonna juhtide ja loojatega ning mõnel juhul isegi proovinud neid palgata.

Sajad töötajad töötavad elektriautode kallal

SEE Wall Street Journal pakuvad ka pitacot[materitertutupuntukpelanggan;melalui[matériafechadaparaassinantes;via9to5Mac]teatab, et allika sõnul töötab Apple praegu sadu töötajaid, kes tegelevad salaja elektriautode projektidega.

Olen auto

Koodnimega “Titan” oli esimese sõiduki disain mahtuniversaal, mille Tim Cook kiitis projekti heaks umbes aasta tagasi – Steve Zadesky (Fordi endine tegevjuht ja Apple’i praegune disaini asepresident). Zadesky – kes on Apple’is töötanud 16 aastat ja ei kuulu selle uue töötajate kogusse, tasub seda mainida – saab “Ok” kuni 1000-liikmelise meeskonna loomise, erinevate Apple’i sektorite töötajate töölevõtmise eest, lisaks muidugi tööle võtmiseks väline.

Uus Apple’i labor asub ettevõtte peakorterist mõne kilomeetri kaugusel (ĂĽhes lõpmatus silmuses, Cupertinos) ning seal töötavad robotite, metallide ja autode tootmisega kooskõlas olevate materjalidega töötajad. Peale selle WSJ ĂĽtles Apple, et ta on kohtunud tootjatega, kes toodavad tipptasemel autosid.

Juhendatud auto

Kuulduste lahendamiseks, see on Reuters sõita lainega[via[viaMacRumors]ja väidab allikate põhjal, et Apple töötab välja isejuhtivat autot. Ettevõte räägib autotööstuse ja tarnete turgude ekspertidega. Idee pole mitte ainult tarkvara väljatöötamine, vaid kogu auto ise.

Sõiduk väidab, et hoolimata tootjaga rääkimisest on Apple vähem huvitatud välisest abist ja vähem sisepõlemismootorist – vihjates sellele, et liin on täiesti elektriline. Lisaks on Apple’il selle isejuhtiva auto laskumiseks vajalikud osad (tarkvarakogemus, kõrglahutusega kaardistamine, kogemus täitetoodetega jne).

· · ·

Tundus, et kõik läks väga kuumaks! Ehkki veidi skeptiline, pole mul põhjust kahelda Apple’i uue autoettevõtte võimalustes. Peame meeles pidama, et mõni aasta tagasi oli Apple ettevõte, mis oli 100% keskendunud arvutitele ja MP3-dele mängija. Ăśhel päeval otsustas ta siseneda telefoniturule ja kõik muutus; täna lisaks sellele on ettevõte kohal ka tahvelarvutite turul ja siseneb peagi saab kasutada – Rääkimata paljuräägitud investeeringust teleturule. Pole juhus, et ettevõtte nimi muutus nimest “Apple Computer Inc.” “Apple Inc.” jaoks Paar aastat tagasi.

Autod on praegu tohutu tööstus ja see võib tuua absurdset tulu – eriti tipptasemel turul, kus Apple tavaliselt töötab.