On suuremaid videomängustuudioid, mis kasutavad indiate ergutamiseks soodushindu

The Guardiani uurimise kohaselt on Ühendkuningriigis kohaldatud vähendatud tariife, et ergutada videomängude tootmist, mis on suunatud indie-stuudiotele, mida kasutavad ära suuremad tööstuslikud kirjastajad. Videomängude maksuvabastus (VGTR) võimaldab väikestel videomängude tootjatel taotleda teatud tasudest kuni 20% tagasimakset. See määra vähendamine soodustab ka mänge, mis tõstavad esile Briti kultuuri ja kunsti ning mida mõõdetakse teatud mõõdikute abil.

See väljaanne edendab, et WarnerMedia, mille portfellistuudiod on seotud Lego ja Batmani mängude tootmisega, on saanud kasu 60 miljoni naelsterlingi suurusest kulude vähendamisest. Kuid teised suured ettevõtted on sellest stiimulist liiga palju kasu saanud, nagu näiteks Sony 30 miljoni naelsterlingis, SEGA 20 miljoni naelsterlingis. See tähendab, et peale selle, et ettevõtted pole tegelikult väikesed stuudiod, ei asu nad isegi Suurbritannias.

Guardian väidab isegi, et need kirjastajad neelavad umbes 80% maksusoodustustest. Väidetavalt sai väike stuudio kogu väljamakstud 324 miljonist naelsterlingist kasu kuni 10 miljonit naela.

Vaid kaks kuud tagasi kogus New Yorgi pärit Take-Two Interactive VGTR-i stiimulite kaudu Suurbritannias asuva Rockstar Northi kaudu 42 miljonit naela, kui kirjastaja oli vastutav Grand Theft Auto seeria eest, mis on selle tööstuse üks viljakamaid.