OneDrive online: seitse näpunäidet pilvesalvestuse kasutamiseks

OneDrive on Microsofti kontoga ĂĽhendatud veebimälu teenus, mida saab kasutada ka teiste ettevõtete toodetes, nagu Outlook, Skype, Xbox Live. Pilv pakub kasutajatele 5 GB tasuta salvestusruumi, teenuse tellijatele 100 GB ja Microsoft 365 kasutajatele 1 TB. OneDrive’is on võimalik salvestada pilte, videoid, arvutustabeleid, dokumente ja erifaile selliste programmide jaoks nagu Photoshop ja Premier.

LOE: Chrome’i konkurentidel on mängijatele eksklusiivsed funktsioonid

Microsofti pilv võimaldab teil ka salvestatud faile jagada e-posti teel ja linkide kaudu, mis võimaldavad teistele juurdepääsu. Lisaks saate OneDrive võrgus tasuta kasutada Wordi, Exceli ja PowerPointi ning redigeerida faile samaaegselt koos teiste kasutajatega. Siin on seitse näpunäidet Microsofti pilvesalvestuse kasutamiseks.

Ăśks kaheksast Microsofti pilvest võimaldab 5 GB tasuta salvestusruumi – Foto: Caroline Doms / TechTudo

Microsofti pilv võimaldab 5 GB tasuta salvestusruumi – Foto: Caroline Doms / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Vaata ka: Neli asja, mida sa ei peaks sotsiaalmeediasse postitama

Neli asja, mida te ei peaks sotsiaalmeediasse postitama

Neli asja, mida te ei peaks sotsiaalmeediasse postitama

1. Taastage kuni 30 päeva tagasi kustutatud failid

Kõiki OneDrive’is kustutatud faile hoitakse prĂĽgikastis 30 päeva. Nii saab kasutaja taastada kõik sellel ajavahemikul kustutatud failid, mis tagab suurema turvalisuse juhul, kui mõni oluline dokument juhuslikult kustutatakse. Selleks pääsete lihtsalt prĂĽgikasti, valige fail ja klõpsake nuppu “Taasta”.

Kui korraga kustutatakse mitu dokumenti, saadab OneDrive meilisõnumi, milles teavitab teid nende taastamise võimalusest. Seda tehakse turvalisuse tugevdamiseks ja kasutajate failide kaotamise vältimiseks. Kui aga OneDrive’i prĂĽgikast tĂĽhjendatakse, pole kustutatud dokumente võimalik taastada.

2/8 OneDrive’i prĂĽgikasti salvestab faile kuni 30 päeva – Foto: Play / Play Dom

OneDrive’i taaskasutuskast salvestab faile kuni 30 päeva – Foto: Reproduction / Caroline Doms

2. Hallake juurdepääsu kõigile üleslaaditud faililinkidele

Pärast failide jagamist lingi või e-posti teel saate neile juurde pääseda vahekaardil “Jagatud”. Kuvatakse kõik ĂĽleslaaditud failid ja kasutaja saab juurdepääsu tĂĽhistada. Selleks paremklõpsake soovitud failil ja valige “Ăśksikasjad”. OneDrive avab ekraani paremas servas lehe, klõpsake lihtsalt nuppu “Halda juurdepääsu” ja eemaldage jagamise link või inimesed, kellel on juurdepääs e-posti teel.

3/8 Pilv, mis näitab kõiki faile koos – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Pilv näitab kõiki faile koos – Foto: Reproduction / Caroline Doms

3. Teisaldage failid kausta Personal Vault

OneDrive pakub ka personaalset seifi, mis võimaldab teil faile ohutumalt salvestada. See funktsioon nõuab kaheastmelist kinnitamist ja lukustub automaatselt pärast 20-minutist tegevusetust. Vault’i avamiseks peab kasutaja kinnitama oma identiteedi, esitades tekstsõnumi või e-posti teel saadetud koodi. Suuremat turvalisust nõudvate failide teisaldamiseks valige lihtsalt lehe ĂĽlaosas olev valik „Teisalda alates” ja valige pilves dokument. Tasuta või ĂĽksikud OneDrive’i kasutajad saavad isiklikus hoidlas teisaldada kuni kolm faili.

4/8 Personal Vault hoiab OneDrive’is faile turvalisemaks – Foto: Reproduction / Caroline Doms

Isiklik seif hoiab OneDrive’is faile turvalisemana – Foto: Reproduction / Caroline Doms

4. Avage sĂĽnkroonimata arvuti kaustad

OneDrive’i kasutajad, kellel on rakendus arvutisse alla laaditud, pääsevad võrguteenuste kaudu juurde kõigile arvuti kaustadele, sealhulgas ka sĂĽnkroonimata. Vahekaardil „PC” kuvab OneDrive teile kõik saadaolevad arvutid, valige lihtsalt, millist neist soovite kasutada. SĂĽnkroonimata failidele juurde pääsemiseks peavad kasutajad sisestama oma Microsofti konto parooli. Pärast seda kuvatakse kõik arvutis olevad kaustad, mis võimaldavad teil oma faile OneDrive’i veebis vaadata.

Viiest kaheksast arvutikaustast pääseb OneDrive’i veebis – Photo: Reproduction / Caroline Doms

Arvutikaustad, millele pääseb juurde OneDrive’i veebis – Foto: Reproductions / Caroline Doms

5. Kasutage teiste kasutajatega failide redigeerimiseks Office’i veebiversiooni

Samuti pakub tööriist pilve salvestatud dokumentide loomiseks või redigeerimiseks Office’i tasuta veebiversiooni, mis sisaldab Wordi, Exceli, PowerPointi, OneNote’i märkmikku ja Forms Searchi. Faile on võimalik redigeerida ka teiste kasutajatega, lihtsalt jagage neid e-posti või lingi kaudu, paremklõpsates soovitud dokumendil. Office’is dokumendi loomiseks peate rakenduse ĂĽlaosas klõpsama nuppu “uus” ja valima programmi, mida soovite kasutada.

6/8 OneDrive’i kasutajat saavad Office Online’is faile luua ja redigeerida – Foto: Playback / Caroline Doms

OneDrive’i kasutajad saavad Office Online’is faile luua ja redigeerida – Foto: Playback / Caroline Doms

6. Sisestage failid veebisaitidele ja ajaveebidesse

OneDrive’il on võimalus ka faile veebisaitidele ja ajaveebidesse viia. Pilv genereerib ise HTML-koodi ja kasutajad peavad selle sisestama ainult oma veebisaidil. See funktsioon on saadaval fotode, Office’i dokumentide, Exceli kaustade ja muude OneDrive’i salvestatud failide jaoks. Selle kasutamiseks klõpsake lihtsalt hiire parema nupuga ja valige suvand “Enter”. OneDrive kuvab ekraani paremas servas akna ja HTML-koodi kopeerimiseks peate klõpsama nuppu “genereeri”.

7/8 OneDrive loob HTML-koodi failide kleepimiseks ajaveebidesse ja veebilehtedele – Foto: Reproductions / Caroline Doms

OneDrive genereerib HTML-koodi failide kleepimiseks ajaveebidesse ja veebilehtedele – Foto: Reproduction / Caroline Doms

7. Leidke fotosid kaubamärgi ja asukoha järgi

OneDrive’i salvestatud pildid on korrastatud vahekaardil “Fotod”. Nende hõlpsaks leidmiseks saavad kasutajad kasutada silte, mis skannivad pilte ja korraldavad neid vastavalt tuvastatud elementidele. Võimalik on leida fotosid, millel on puid, autosid, maju, maapiirkondi, hooneid, lende, ekraanipilte, teid, tiike ja muid funktsioone. Lisaks saate pilte otsida vastavalt nende jäädvustamise asukohale. Sellel vahekaardil kuvab OneDrive fotod linnade kaupa.

8/8 OneDrive’i salvestatud pilti on korraldatud kaubamärgi ja asukoha järgi – Foto: Reproductions / Caroline Doms

OneDrive’i salvestatud pildid on korraldatud kaubamärgi ja asukoha järgi – Foto: Reproductions / Caroline Doms