ONLYOFFICE sai põhjaliku värskenduse ja jõudis versioonini 5.5

Kontoripakettide osas mõtleme mõnele tuntud nimele, näiteks MS Office, LibreOffice, FreeOffice ja WPS Office, kuid siiski on selle meeskonna liige ONLYOFFICE, kes on viimastel aastatel kuulsust kogunud. Mitmes postituses oleme arutanud nende omadusi ja puudusi.

ONLYOFFICE töötas välja Läti (Läti) ettevõte Ascensio System SIA, mis pakkus kontoripakette esialgu ainult analüütikutele ja nende töötajatele, kuid pärast üldsuse positiivset tagasisidet tegid need kõigile kättesaadavaks. Oma kontoripaketi versiooniga 5.5 näitavad nad mõningaid uusi funktsioone, mis hõlbustavad nende inimeste igapäevaelu, kes peavad olema dokumentide ettevalmistamise, arvutustabelite ja esitluste jaoks osavad.

Mida uut versioonis 5.5

Esimene tööriist, mis uudsust esitab, on tekstiredaktor, nimelt:

– Teksti võrdlus:

Selle uue funktsiooni abil on võimalik võrrelda kahte dokumenti, analüüsida nende vahelisi erinevusi ja kontrollida, kas on toimunud olulisi muudatusi näiteks lepingutes jms. Ressursid leiate vahekaardilt „Koostöö“.

– Looge nutikamad vormid ja mallid:

Nüüd on võimalik sisu luua juhtnuppudega, näiteks vormidega, millel on sisendsisend. Muud valikud hõlmavad liitkasti, märkeruutu, rippmenüüd, kuupäeva või kalendri funktsiooni ja pilti. Selle funktsiooni leiate vahekaardilt Lisa → Sisu juhtimine.

– Dokumentide ettevalmistamine avaldamiseks:

Selles värskenduses on võimalik oma teksti kohandada professionaalse kujunduse jaoks, näiteks veeriste laiendamine või „verejooksu” ala (nt printer) läbimine, et see saaks lehti kohandada köitmiseks või printimiseks. Funktsiooni leiate jaotisest Paigutus → Veerised → Kohandatud veerised.

– korraldage pealdistega illustratsioone:

ONLYOFFICE’i versioonis 5.5 saab märkmeid lisades sildistada pilte, vorme, tabeleid, graafikuid ja võrrandeid, muutes dokumendi struktureeritumaks ja dokumenteeritumaks. Ressursi leiate iga objekti kontekstimenĂĽĂĽst.

Arvutustabeli redaktor pakub kahte pealkirja ja mõnda pealkirja, näiteks:

– Kiire andmete analĂĽĂĽs:

Kasutage eritellimus, hiljuti lisatud hõlbustab andmete sortimiseks oma reeglite loomist. Ressursid on saadaval vahekaardil “Andmed”.

Kui teie arvutustabel on ĂĽhele prinditud lehele mahtumiseks liiga suur või liiga pikk, võib selle kohandamine olla “keeruline” ĂĽlesanne. Selleks kasutage suvandeid Kohandage suurust, reguleerib see prinditud lehtede arvutustabelit. Selle funktsiooni leiate vahekaardilt „Paigutus”.

Saadaval on rohkem arvutustabeli ressursse:

  • Võimalus juhtida graafiliste objektide (piltide, kujundite ja graafika) joondamist suvandiga Cell Snapping;
  • Lahtrid saate täita ka värvide, mustrite ja gradientidega;
  • Uuendus toob ka võimalused toimingute tegemiseks (teisaldamine, kustutamine, kopeerimine, peitmine jne) mitme lehega korraga;
  • Soovi korral saate nĂĽĂĽd kogu praeguses töövihikus või arvutustabelis valemid ĂĽmber arvutada pärast toimingute tegemist, mis võivad teie andmeid mõjutada, näiteks uute andmete sisestamisel või ridade või veergude lisamisel või kustutamisel;
  • Sellest värskendusest on võimalik ka pisiasju, näiteks tuhandete ja kĂĽmnendkohtade arvuga eriseparaatorite lisamine
  • Ă•igekirjakontroll saab nĂĽĂĽd ignoreerida suurtähtedega sõnu või numbritega sõnu.

Esitluse toimetaja

Samuti on uuendatud tarkvara, mida kasutate oma parima esitluse loomiseks.

  • NĂĽĂĽd saate lisaks objektide lisamisele kohahoidjatele kiiresti ja hõlpsalt lisada slaidipaigutustesse tabeleid, vorme, graafikat ja pilte;
  • Samuti on võimalik slaidipaigutused koheselt uuesti määratleda, kui näiteks mõni kaasautor esitluses koostööd tehes vea teeb.

Uue versiooni kohta lisateabe saamiseks külastage väljalaskemärkmeid siit.

Selle kirjutamise lõpust pole versioon 5.5 allalaadimiseks jõudnud, nii Linuxi, macOSi kui ka Windowsi jaoks, kuid see peaks varsti saabuma. ONLYOFFICE on Linuxile saadaval SNAP-, Flatpak-, .deb- ja .rpm-vormingus.

Kas olete mõelnud ONLYOFFICE’i kasutamisele? Kas see töötas teie jaoks?

Kui teil on kahtlusi, pöörduge meie Diolinux Plus foorumi poole, näeme järgmises artiklis, suured kallistused!