Ootustest kõrgemal teisel kvartalil plahvatas börs Facebook

Mark Zuckerbergil on põhjust rahul olla. Lisaks sellele, et Facebook suutis selle aasta teises kvartalis oma kõigi peamiste analüütiliste mõõdikute tootlust parandada, ületasid tulemused analüütikute ootusi ja nägid ettevõtte börsil 20%.

Tulud kasvasid ühe aasta jooksul 53% 1,81 miljardi dollarini, mis aitab selgitada 2013. aasta aprilli ja juuni vahel saadud 333 miljoni dollari suurust kasumit. Samuti teatab tehnoloogia, et 88% kogutulust tuleb reklaamiärist ja segmentidena. Selles analüüsis saadakse 41% tulust mobiilseadmetes reklaamimisest.

Kasutajate arvus näib peatamatu ka suhtlusvõrgustik. Pärast seda, kui selgus, et sellel on 100 miljonit igakuist kasutajat, kes pääsevad Facebooki tavalise mobiiltelefoni kaudu, on kõigi mobiiliplatvormide aktiivsete kasutajate arv 819 miljonit, mis on 51% rohkem kui 2012. aasta teises kvartalis.

Kui analüüs võtab arvesse nutitelefonide ja tahvelarvutite igapäevaste kasutajate arvu, ei valmista arvud pettumust ja kokku 469 miljonit. Üldiselt on suhtlusvõrgustikul iga kuu ühendatud 1,15 miljardit Interneti-kasutajat, mis on 699 miljonit päevas, kuid on 27% rohkem kui eelmisel aastal.

“Töö, mille oleme teinud mobiiltelefonide parimal viisil kasutamiseks Facebooki kogemuste jaoks, näitab häid tulemusi ja annab meile kindla aluse tulevikuks,” kirjutas sotsiaalvõrgustike tegevdirektor Mark Zuckerberg pressiteates.

Ainsa projekti kohta, mis praegu ei näi andvat loodetud tulemusi, ütles Facebook Home, sotsiaalvõrgustiku tegevjuht, et nad töötavad keskmise tähtajaga projekti rakenduse kallal.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi