OpenShot jõuab suurepäraste uudistega versioonini 2.5.0

Neile, kes teevad videotöötlust Linuxis, teate, kellel on meil tõeliselt häid tööriistu, näiteks Kdenlive, Tulistas, DaVinci Lahenda See on OpenShot, teiste hulgas. Viimane sai olulise värskenduse, mis tõi toimetusse palju uudiseid.

Oma ametlikus ajaveebis tehtud teadaandes ilmus uudistega OpenShoti looja Jonathan Thomas.

Nüüd on olemas riistvara kaudu kodeerimise ja dekodeerimise tugi. Uuendusest, ehkki eksperimentaalses etapis, teatas Thomas suure innuga, sest testides oli renderdamisel 30–40% tõus. Ta tänab ka arendajat Peter M, et ta selle rakendamisel abiks oli. Nüüd näete failide eksportimisel uusi suvandeid, kui teie GPU on toetatud.

Teine täiustatud funktsioon on redaktori peamine raamistik. Samuti on vastavalt märkusele, et kui mõnel OpenShotis loodud projektil on palju klippe või pikki klippe, on jõudlus väga madal. Kuid see on muutunud, kirjutades koodi ümber ja võimaldades süsteemil seeläbi interpoleeritud võtmekaadri väärtusi reaalajas saata, on nüüd võimalik genereerida ligi 100 000 interpoleeritud väärtust, enne kui neil saab olla ainult 1 väärtus.

Thomase jaoks on ĂĽks nõutumaid võimalusi EDL- ja XML-failide eksportimine ja importimine – Adobe Premiere ja Final Cut Pro kasutatavad vormingud.

Muud teatatud täiustused ja parandused

  • Blenderi 2.8 või uuema toe tugi ja selle käivitatavate failide parem tuvastamine;
  • Parandus ja täiustatud SVG-vormingu tugi;
  • Mõõdikud on vaikimisi välja lĂĽlitatud;

Uudistega postituste üksikasjalikuks kontrollimiseks pääsete neile juurde siin.

OpenShot on saadaval AppImage’i kaudu ja saate selle selle kaudu alla laadida link, nii et see töötab enamikus Linuxi distributsioonides.

See artikkel ei lõpe siin, jätkake ideede vahetamist meie foorumis Diolinux Plus. Ma ootan sind järgmine kord, kallista.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.