Operatsiooni tajumine: kuidas LinkedIni sõnum võib peita küberluuravaid võrke

Krunt, mis ĂĽletab kĂĽberspionaaĹľi

Jean-Ian Boutini sõnul viitab küberruumis tegutsemise meetod võimalikule seosele Põhja-Korea häkkerirühma Lazarus Group, mis võib olla lunavara WannaCry taga. Teadlased rõhutavad siiski, et on ebaselge, kas rühmadel oli sama kavatsus. Lisaks on küberkuritegude maailmas sageli levinud tava, et teiste arvutikurjategijate ja -meistrite süüdistamiseks jäetakse valed tõendid.

Lisaks spionaažile üritasid ründajad andmepüügi korraldamiseks kasutada ka rikutud kontosid. ESET-i eksperdid meenutavad, et kurjategijad leidsid ühe sihtrühma ettevõtte e-kirjadest teateid arvete kohta ja proovisid neid ebaõnnestunult kasutada ettekäändena, et proovida suurt hulka kliente välja pressida.

Tundub, et operatsioon (Int) pole kaugeltki lõppenud, kuna oht on endiselt aktiivne ja praeguseks pole veel kindel, kas ründajad said varastatud andmetega tegelikult midagi ette võtta. Jean-Ian Boutin selgitas, et uurijad jälgivad kurjategijaid igal sammul ja üks on kindel, et ESET on avastanud rohkem selliseid juhtumeid kui varem.

Mida saavad ettevõtted kaitsta?

On tõsi, et pandeemia COVID-19 tõttu kasutab küberkuritegude maailm uut, digitaalsemat eluviisi, sealhulgas kaugtöö strateegia vastu võtnud ettevõtteid.

Tuleb meeles pidada, et hiljutine uuring näitas, et ainult 34% väikeettevõtete töötajatest said teavet selle kohta, kuidas sotsiaalse isolatsiooni ajal ohutult töötada. See probleem muutus veelgi problemaatilisemaks, kui 35% vastanutest tunnistas, et hakkas delikaatsemaid andmeid oma isiklikele seadmetele salvestama.

Küberturvalisusest ei tohiks mööda vaadata ja peale kogu arvutisüsteemi kaitsvasse tarkvarasse investeerimise rõhutas Jean-Ian Boutin, et meeskonna teadlikkus levinumatest ohtudest ja pettustest on hädavajalik.

Ametnik tõstis esile ka kõigi töötajate põhiliste ohutusmeetmete tundmise tähtsust, näidates, et ettevõtte seadmete operatsioonisüsteemi värskendamine võib selle päästa tulevastest probleemidest.