salinan ubuntu-logo14

Ă•petus – hõlpsasti installimine Ubuntu: programmid .deb ja .run vormingus

Ubuntu on selle loomisest alates murdnud tabu, et Linux on karm. Nüüd on võimalik kasutada Canonicali jaotust kõige kardetavamale terminalile lähenemata.

ubuntu-logo koopia14

SEE Ubuntu selle loomisest alates on see murdnud tabu, et Linux on keeruline. Tänapäeval on võimalik kasutada Canonicali levitamist, ilma et kardetud lähedale jõuaks terminal.

Mugavus Ubuntu tarkvarakeskus – sĂĽsteemis olev rakenduste pood, mida on lihtne kasutada ja mis ei vaja tasuta rakenduste allalaadimiseks registri loomist – see pakub programmide installimisel veelgi suuremat mugavust.

Erinevalt Windowsist, kus programmi installifailidel on tavaliselt laiend .exe, Linuxi-põhistes süsteemides on meil palju laiendusi, millest igaühel on installiprotsessis oma eripära.

Sellega tegime rea postitusi eesmärgiga õpetage lugejaid installima kõige mitmekesisemaid programme kõige erinevamates vormingutes, hõlpsalt ja vältima võimaluse korral terminalide kasutamist. Täna õpime natuke pakettide kohta .veebr ja . Jookse.

.veebr

SEE Ubuntu põhineb sĂĽsteemil Debian, seega on see selle laienduspaketiga täielikult ĂĽhilduv – loodud sĂĽsteemiarendajate poolt rakenduse installimise lihtsustamiseks.

THE.deb Linuxi puhul on see samaväärne versiooniga.exe alates Windows. Põhimõtteliselt on see lihtne käivitatav fail, mis installib programmi automaatselt. Kui installitav programm nõuab sõltuvus (toimimiseks on vaja täiendavaid faile), tavaliselt see laaditakse automaatselt alla. Oluline on seda tähele panna mitte kõik Linuxi distributsioonid ei ühildu seda tüüpi pakettidega. Kogu jaotuspõhine Ubuntu ja sisestage Debian ühilduvad.

Installige pakett .veebr see on väga lihtne. Lihtsalt topeltklõpsake failil, et see süsteemi vaikepaketi halduris avada. Ubuntus avatakse .deb-failid vaikimisi kell Ubuntu tarkvarakeskus, lihtsustades kogu protsessi.

Kuidas deb-paketti installida?

  1. Üks topeltklõps peal faile taha;
  2. Ubuntu tarkvarakeskus tehakse ära;
  3. klõpsake Paigalda;

UT-1

4. Sisestage oma parool ülikasutaja (süsteemi installimisel määrati parool)

UT-2

Kui kõik läheb hästi, on teie programm installitud. Klõpsake lihtsalt nuppu Ühtsus ja otsige seda või pääsete sellele juurde Unity-ribal loodud otsetee kaudu.

. Jookse

Toimikud . Jookse alustades samast põhimõttest. Kuid traditsiooniline installimeetod kasutab terminali ja pole kaugeltki nii lihtne. Võib esineda vigu ja keegi ei taha, et peaks terminalis mitu korda mitu käsurida tippima, eks? Niisiis jätkem see lihtsaks ja muudab paigaldamise palju praktilisemaks! Selleks kasutame protsessi abistava skripti loomiseks Ubuntu Tweakit – Ubuntu kohandamise tööriista.

Kuidas installida .run pakett?

1. installime ja konfigureerime skripti Ubuntu Tweakis:

1.1. faili allalaadimine.deb peal Ubuntu näpistama siin ja installige see vastavalt juhistele. Avatud Ubuntu näpistama. Valige vahekaart Administraator ja pärast seda valikud Skript.

Ekraanipilt 2013-01-24 18_16_23

1.3. kontrollige paremal olevas loendis olevate skriptide loendit. Kerige alla kuni Viimane skript “Sirvige juurena“Ja lohistage vasakule, alla”nautilus-skript“See käsk on mõeldud failihalduri käivitamiseks superkasutajana (vajalik teatud rakenduste installimiseks). HOIATUS: Peate tegema ainult seda, mida juhendaja soovitab. Oluliste failide kustutamine juurreĹľiimis võib teie sĂĽsteemi jäädavalt kahjustada.

Ekraanipilt 2013-01-24 18_16_53

Tegelik installimine algab nĂĽĂĽd.

2. Asetage fail.Jookse soovitavalt sisse Töölaud hõlbustamiseks.3. Paremklõpsake failil .run ja valige suvand Luba. Kontrollima “Luba faili käivitamine programminaJa klõpsake nuppu Sule.

Ekraanipilt 2013-01-24 18_18_29

4. Nüüd klõpsake hiire parema nupuga töölaual ja valige stsenaarium > Sirvige juurena. Sisestage oma parool. Ilmub Nautiluse (Ubuntu failihaldur) aken. 5. Klõpsake kohe Töölaud avanevas aknas ja veenduge, et teie failid oleksid olemas. 5.1. kui teie faili ei kuvata, kopeerige see töölauale ja kleepige see juurakna töölaua kausta. 6. Topeltklõpsake failil ja valige Jookse terminalis.

Ekraanipilt 2013-01-24 18_19_32

Käivitub graafilise installeri viisard. Sealt jätkake installimist vastavalt oma eelistustele.

Ekraanipilt 2013-01-24 18_19_56

Saag? Programmide installimine Internetti Ubuntu ja muud Linuxi jaotused võivad olla lihtsamad kui arvate!

Kas teil on probleeme teatud vormindatud programmide installimisega Ubuntu ja soovite järgmise postituse jaoks soovitada?