Õpetus: kuidas teatada võltsitud uudiste postitustest Facebookis

Platvorm pakub võimalust teatada võltsuudiseid sisaldavast sisust. tead kuidas

Võltsuudised see on juba siin Brasiilias väga tuntud fraas.

Helistama võltsuudised nad levisid nii murettekitaval viisil, et kõrgemad organid tegelesid sellega, mida nad teha said.

Ja kuna seda pole vähem, muutuvad valimiste aasta keskel ja valimiskuus need mured peenemaks.

Seda seetõttu, et viimase paari nädala jooksul on poliitika ja eriti poliitikute kohta levitatava valeteabe hulk märkimisväärselt suurenenud.

Paljud uudised peaksid olema hõlpsasti tuvastatavad, teinekord peate olema detailide osas nutikas ja mõnikord on need tõesed ja paljud inimesed isegi ei märka.

Valimiste ajal võivad võltsuudiste tagajärjed olla veelgi murettekitavamad

Valimiste ajal võivad võltsuudiste tagajärjed olla veelgi murettekitavamad

Huvitav viis loo kinnitamiseks on kasutada mõnda saadaolevat tööriista, näiteks Google’i faktide kinnitamise märk. Ăśks uuemaid teenuseid seda tĂĽĂĽpi tegevuse vastu on tööriist nimega FakeCheck, mille lõi SĂŁo Paulo ĂĽlikooli (USP) matemaatika ja arvutiteaduse instituut (ICMC) koostöös SĂŁo Carlose föderaalse ĂĽlikooliga (Ufscar).

Mure ainult kasvab

Paljud ettevõtted juba võtavad meetmeid võltsitud sisu vastu

Paljud ettevõtted juba võtavad meetmeid võltsitud sisu vastu

Kuid kuna sotsiaalsed võrgustikud ja Messenger-rakendused, nagu WhatsApp, on suurimad sõidukid võltsuudised, cKuidas need ettevõtted end selle eest kaitsevad?

Näiteks Facebook võimaldab kasutajatel aruande postitus erinevatel põhjustel, nagu alastuse, vägivalla, ahistamise, rämpsposti, vihakõne, terrorismi jm ilmumine.

Põhjuste hulgas on ka kaebusi võltsuudiseks olemise kohta.

Nii et kui satute lugu, mille kohta teate, et see on vale, ja soovite sellest teatada, on see väga lihtne, järgige lihtsalt allolevaid samme.

Pidage meeles, et kaebuste esitamine on oluline, kuna suhtlusvõrgustike meeskonnal võib olla teadmisi sisu võimalikult kiiresti maha võtta.

Kuidas Facebookis võltsuudistest teatada

See õpetus viiakse läbi versioonide kaudu Töölaud brauseris olevast suhtlusvõrgustikust, kuid samme saab korrata ka nutitelefoni rakenduses.

Avage väljaanne, mille võltsimisest soovite teatada.

Parempoolses ülanurgas on kolme punktiga variant, klõpsake seda.

Seejärel valige käsk „Paku tagasisidet selle väljaande kohta”.

Teata võltsuudistest

Teata võltsuudistest

Okei, vali nĂĽĂĽd lihtsalt valik “Võltsuudised” ja saada.

Selle tööriista abil saate teatada ka muud tüüpi väljaannetest, mis sisaldavad selle platvormi poolt keelatud sisu tüüpi.

Valige variant

Valige suvand “Võltsuudised”

Pärast kaebuse saamist analüüsib Facebook uudiseid ja eemaldab sisu, kui see ei järgi suhtlusvõrgustike standardeid.

Aruande koostaja nimi ja isikuandmed jäävad konfidentsiaalseks ka siis, kui on vaja pöörduda postitamise eest vastutava isiku poole.

Arvestades, et aruandlus ei taga sisu eemaldamist, sõltub see ettevõtte tehtud analüüsist ja sellest, kas see on aruandega kooskõlas.

Ja muidugi on alati soovitatav vaadata kõiki Facebooki või mõne muu suhtlusvõrgustiku postitatud uudiseid vähima kahtlusega.

Alati on oluline teada allikat, kas neid saab usaldada ja kas uudised vastavad tõele.