Õpetus: saate teada, kes teie WiFi-võrku kasutab, ja blokeerige sissetungijad

Õpetus: saate teada, kes teie WiFi-võrku kasutab, ja blokeerige sissetungijad

Õppige oma WiFi-d jälgima ja saate teada, kas mõni volitamata inimene imeb teie kodust võrguvoogu

WIFI ruuter

Ping kõrge ja rohkem allalaadimiskiirusi ohver normaalne on millegi esimene märk vale Interneti kaudu olete oma teenusepakkujalt küsinud ja midagi teie piirkonnas ega teie seadmetes ei näi probleemile kaasa aitavat. Sealt tekib küsimus: kas teie traadita võrku kasutab mõni naaber?

See on kasulik mitte ainult sellistes olukordades, teades, kes teie võrku kasutavad Wifi suurema kontrolli tagamine ühenduse toimingute üle, mis on oluline kõigile, kes mängivad või töötavad Internetis. Selle aitamiseks oleme välja toonud mitu meetodit, kuidas leida oma võrku ühendatud sissetungijaid ja muidugi ka neid blokeerida. vaata:

Kontrollige ruuterit ennast

Üks tõhusamaid viise, kuidas näha, kes on teie ruuteriga ühendatud, on seadmete endi kontrollimine: enamik seadmeid suudab ühendatud vidinaid loetleda ja tuvastada ning uuemad mudelid suudavad isegi blokeerida juurdepääs individuaalselt. Selle teabe kinnitamiseks peab teil olema liituma ja parool ruuterist, tavaliselt trükitud seadme korpusele.

Kui teie seade pole praegu ligipääsetav, soovitame teil seda kasutada Ruuteri paroolid et teada saada oma mudeli juurdepääsu mandaadid. Pidage meeles, et mõned tootjad kasutavad paroolistandardeid ja teised muudavad seda teavet, nii et olge ettevaatlik ja ärge kulutage võimalikke jõupingutusi ja lõpetage see. blokeerimine ruuter üks kord ja kõik.

VaikelĂĽĂĽs

Vajalik ka WiFi-modemi, numbri konfigureerimiseks vaikelĂĽĂĽs teavet on lihtsam hankida: vajutage ĂĽhendatud arvutis nuppu Windows + R siis tippige ‘cmd’ otsinguväljal; kui see on tehtud, vajutage sisestusklahvi Enter ja andke käsk ‘ipconfig’.

Niipea kui te seda teete, kuvab teie arvuti loendi teie ruuteri kohta sisalduvast teabest, sealhulgas seadistuse sisestamiseks vajalik aadress. Otsige numbri järgi Vaikelüüs ja pääsete sellele oma brauseris juurde nagu Pilt:

Konfigureerige Wi-Fi ruuter

Siin võib teave varieeruda sõltuvalt teie seadme mudelist, kuid enamasti on vaja ainult sisestada volikirjad ja otsida „Seadmete loend” traadita võrgu menüü. Nende andmetega silmitsi seistes leiate õige valiku.

WiFi-seadmete loend

Pange tähele, et siin ei näita teie ruuter seadme nime ega mudelit, vaid ainult põhitunnust ja aadressi MAC igaĂĽks neist – viimane toimib iga seadme WiFi kiibi ID-na – seega on ĂĽks võimalus teada saada, kas teie võrgus on volitamata seadmeid, kontrollida aadressi olemasolu MAC ei kuulu teie elektroonikasse.

Mobiilseadme MAC-aadressi saate teada, sirvides WiFi-valikuid, mõlemat iOS Kui palju Android kuvab selle teabe tavaliselt traadita ĂĽhenduse sätete alammenĂĽĂĽs. PC-s on nende andmete kontrollimiseks lihtsaim viis avada Võrgu-ja ĂĽhiskasutuskeskus – paremklõpsates WiFi ikoonil – valige aktiivne ĂĽhendus ja paluge ĂĽksikasjade nägemiseks. MAC-aadressi nimetatakse sellel ekraanil kuvatavaks fĂĽĂĽsiliseks aadressiks.

Teatud tarkvara kasutamine

Kui leiate, et eelmine meetod on liiga pikk või keeruline, pange tähele, et seda on palju muud lihtne selle kontrollimiseks oma võrgus: spetsiaalse tarkvara kasutamine võib säästa teie aega ja kannatlikkust, kuid see nõuab siiski ühendatud seadmete MAC-aadressi, et teada saada, kas need on teie või sissetungija.

Wing Wi-Fi

Olles nutitelefonide jaoks üks peamisi võimalusi, on Fing Network Scanner on lihtne ja arusaadav liides. Avage see võrku ühendatud nutitelefoniga ja mõne sekundi pärast kuvab rakendus kõigi ühendatud vidinatega ekraani, mis võimaldab teil selle deklareerida teatud või teadmata.

Vajutage mis tahes loendis olevat seadet ja saate selle kohta lisateavet. Selles jaotises saate lisada märkmeid ja kontrollida ka valitud elektroonika ja ruuteri vahelist pingi.

WiFi traadita võrgu jälgija

SEE Traadita võrgu jälgija on suurepärane tarkvara võrgu skannimiseks Windowsis, töötab sama lihtsalt kui Fing Network Scanner, see programm kuvab kõik ühendatud seadmed ja nende vastava teabe kohe pärast nende avamist. Ikka on võimalik kontrollida iga seadme tootjat ja kui see praegu võrku vahetab, siis midagi selle hõlbustamiseks identifitseerimine oma vidina võimalike ründajate keskel.

Blokeeri sissetungijad

Muutke oma WiFi-ruuteri parooliTäitke ruuteri samaväärsed väljad

Pärast teie traadita võrguga ühendatud isikute õigesti tuvastamist muutub volitamata seadmete blokeerimine palju lihtsamaks ülesandeks: piisab vaid arvuti parooli muutmisest. Wifi ja ühendage automaatselt lahti kõik teie ruuteriga ühendatud seadmed. Sellest ajast alates teevad kõik, kes soovivad võrku pääseda, seda ainult siis, kui teile määratakse uus parool.

Jällegi varieerub seadmemudel, WiFi-võrgu parooli muutmine on enamikus seadmetes sageli lihtne. Juurdepääs valmistama ruuter – koos ĂĽlalnimetatud sisselogimise ja parooliga – ning otsige seadeid WLAN / traadita muudatuste tegemiseks.