RAÄŚUNALNIK

Ă•petus: vabastage iPhone’is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

SEE Apple on ettevõte, kes on tuntud oma klientidele lihtsustatud lahenduste pakkumise eest – isegi kui te pole seda kunagi varem kasutanud iPhone, iPad või Mac elus on mõne päeva jooksul sĂĽsteemiga ĂĽsna lihtne harjuda.

Siiski pole see kõik huvipakkuv, kui me räägime mõnest stsenaariumist – näiteks loo kinkimine kellegi Bluetoothi ​​kaudu, kuigi see pole võimatu, nõuab ilusat Ĺľongleerimist ja spetsiaalseid rakendusi, eriti kui olete väljaspool ökosĂĽsteemi Apple. Isegi algsed funktsioonid ajavad mõned kasutajad lõpuks segadusse. Seetõttu õpetame täna teile, kuidas oma Apple’i seadmes varunduse abil rohkem ruumi vabastada.

ICloud on ĂĽlerahvastatud

Ă•petus: vabastage iPhone'is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

Alustame iCloud. Kuigi Apple andes 5 GB tasuta veebimälu, et pääseda juurde rohkemale ruumile, palub see kasutajatel maksta kuutasu – ja isegi kui see pole nii kallis, on alati inimesi, kes eelistavad fotosid ja videoid salvestada kohapeal, arvutisse, kas säästmise eesmärgil või isegi ei tunne end turvaliselt, kui panete oma isikuandmeid pilveteenustesse

SEE Apple pĂĽĂĽdes kliente alati oma teenuseid kasutama innustada. Automaatselt, iCloud hakkab kasutama seadme omanikele reserveeritud tasuta salvestusruumi – siiski saabub aeg, kui see saab otsa ja kasutajad peavad suurema ruumi ostmiseks tegelema pidevate teadetega.

Selles kiirõpetuses õpetame teile, kuidas fotosid ja videoid arvutisse sünkroonida, vabastades arvutis mälu iCloudsamuti sisse iPhone, iPad või iPod Touch.

Varundage arvutisse

Kõigepealt peate tegema varukoopia iPhone, iPad või iPod Touch peal PRAÇA või Mac, et vältida failide kadumist, kui midagi valesti läheb.

Selleks on kõigepealt vaja, et teil oleks iTunes installitud, sest selle kaudu tehakse varukoopia.

1. Pärast ametlikult veebisaidilt allalaadimist looge ĂĽhendus iDevice USB-kaabli abil ja ĂĽhenduse autoriseerimine mõlemal kĂĽljel (iTunes’is ja seadme ekraanil kuvatakse teade).

2. Kui lubate, avage seadme ikoon iTunes’i vasakus ĂĽlanurgas, nagu on näidatud alloleval pildil:

iPhone

3. Valige jaotises Varundamine suvand “See arvuti”, seejärel vajutage nuppu “OK”. Järjekorras “SĂĽnkroonimine” – pole vaja iPhone’i varundust krĂĽpteerida, välja arvatud juhul, kui soovite oma varukoopiale täiendavat turvalisust, kuna see võimaldab parooli konfigureerimist sellele hiljem juurde pääseda.

Ă•petus: vabastage iPhone'is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

4. NĂĽĂĽd oodake, kuni varundamine on lõpule jõudnud – olenevalt suurusest võib see veidi aega võtta – ja liigume selle õpetuse järgmise osa juurde, kus õpetame teile, kuidas fotosid arvutiga sĂĽnkroonida.

Fotode sĂĽnkroonimine iTunes’i kaudu

Piltide sĂĽnkroonimine arvutiga võimaldab neid kõvakettale salvestada, vabastades seadme mälu ja välistades vajaduse neid kõvakettale salvestada. iCloud – seda on võimalik arvutis isegi sĂĽnkroonida teiste pilvemäluteenustega, näiteks OneDrive või Dropbox, Kui sa tahad.

Selleks peame kõigepealt muutma väikest seadet iPhone’is, iPadis või iPod Touchis: keelake iCloudi fototeek.

1. Avage Seadete rakendus, puudutage oma nime (loendi esimene valik) ja seejärel iCloud;

2. Puudutage valikut „Fotod” ja tühistage valik „iCloud Photo Library”.

Ă•petus: vabastage iPhone'is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

3. Naaske iTunes’i, klõpsake uuesti seadmeikoonil ja valige vasakpoolsest menĂĽĂĽst jaotis “Fotod”.

4. Siin märkige lihtsalt valik „Sünkrooni fotod”, mille alt saate valida eelistatud kausta, kuhu pildid salvestatakse. Tasub mainida, et on olemas ka võimalus videote sünkroonimiseks, mis on väga oluline ja mida tuleks samuti kontrollida, kui soovite oma videod sünkroonida.

5. Nüüd klõpsake lihtsalt nuppu „Rakenda“ ja oodake teabe sünkroonimist, mis võib sõltuvalt teie kogu suurusest võtta mitu minutit või isegi tundi.

Ă•petus: vabastage iPhone'is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

Vabastage ruumi

Möödunud on kõige aeganõudvam osa, mis on teie fototeegi varundamine ja sünkroonimine arvutiga. Nüüd peame lihtsalt alustama ruumi vabastamist iCloud ja seadmes.

Eeldades, et järgisite ülaltoodud protseduuri õigesti, on kõik teie andmed juba kõvakettale salvestatud. Nüüd on aeg oma seadmes mälu vabastada ja selleks on meil kolm võimalust:

Arvuti abil

1. Pärast ĂĽhendamist iDevice teie arvutis või Macis avaneb piltide sĂĽnkroonimise tarkvara nimega “Fotod” (eeldades muidugi, et teil on mõlema sĂĽsteemi uusimad versioonid);

2. Peaks olema võimalus sünkroonitud pildid seadme mälust kustutada (see kehtib muide ka kaamerate ja SD-kaartide kohta). Niisiis, vali ja vaata, kuidas maagia juhtub.

Ă•petus: vabastage iPhone'is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

IPhone’i, iPadi või iPod Touchiga

1. Avage rakendus Photos;

2. Vajutage ekraani paremas ülanurgas asuvat nuppu „Vali“;

3. Valige seadmest pilt, mille soovite kustutada, ja seejärel puudutage paremas alanurgas prügikastiikooni;

4. Pärast seda puudutage nuppu “Album” ja leidke valik “Kustutatud”;

5. Seal jäävad kustutatud pildid 29 päevaks, kustutatakse seejärel jäädavalt – enne ooteperioodi kustutamiseks valige lihtsalt ja puudutage nuppu „Kustuta“.

Ă•petus: vabastage iPhone'is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

ICloudis

Selles etapis õpetame teile, kuidas oma iCloudi salvestusruumi puhastada, mida iDevice saab ise lihtsalt ja kiiresti teha.

1. Avage rakendus Seaded ja puudutage oma nime ja seejärel iCloud;

2. Seejärel valige suvand “Halda salvestusruumi”;

3. Ilmub kõigi rakenduste ja varukoopiate loend ning igast üksusest paremal kuvatakse iCloudis kasutatud mälumaht;

4. Puudutage ĂĽksust, mille soovite kustutada, seejärel valige suvand “Kustuta andmed”, kinnitage toiming jaotises “Kustuta”.

Ă•petus: vabastage iPhone'is ja iCloudis ruumi, varundades fotod arvutisse

Kustutage iTunes’i sĂĽnkroonitud fotod oma iPhone’ist või iPadist

Mõnikord ei tööta Apple’i teenused ettenähtud viisil ja ĂĽks stsenaarium ilmneb siis, kui vaatamata kõigile ĂĽlaltoodud toimingutele ilmuvad fotod endiselt iPhone’i või iPadi pilditeeki.

Sellel on midagi pistmist iCloudi fototeegi keelamisega ja selle parandamiseks lubage see lihtsalt uuesti menĂĽĂĽs Seaded> Fotod – isegi kui te iCloudi ei kasuta, on see väike nipp probleemi lõpuks lahendanud. Pärast funktsiooni lubamist ja kui näete, et soovitud fotod puuduvad iDevice’is, keelake need lihtsalt ja nautige uuesti sisemist ruumi.

Kas teile meeldivad näpunäited? Kas on veel mõnda kasulikku strateegiat, mida me pole siin arutanud? Kommenteeri kindlasti!

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH