Õpetus: Windows 8-ga kahekordse käivitusseadmega saate oma NTFS-i partitsioonile Linuxis juurde pääseda.

Siit saate teada, kuidas Windows 8-ga kahekordse alglaadimismasinaga oma NTFS-i partitsioonile Linuxis juurde pääseda.

NTFS WINDOWS 8 LINUX

Linuxi kasutajad on nina kortsutanud alates esimestest kuulujutudest võimalikust blokeerimisest Windows 8 võtab mõlemad, kes kasutavad mõlemat süsteemi koos.

Neist kõige vaieldavam, “Turvaline alglaadimine“- funktsioon, mis muudab teise opsĂĽsteemi installimise võimatuks -, see on varustatud uue operatsioonisĂĽsteemi versiooniga Microsoft kuid praktikas ei tähenda see arvutikasutajatele palju. Sellegipoolest nõuab Windows 8 tĂĽĂĽtuid (isegi pisut) kasutajaid Linux mille opsĂĽsteemid Penguin ja Microsoft on samas masinas.

Minu arvuti on jagatud kolmeks sektsiooniks: Windows (NTFS), Ubuntu (EXT4) ja Täringut (NTFS). Esimesed kaks on selgelt opsüsteemile ning programmide ja rakenduste installimisele pühendatud sektsioonid. Kolmandal on andmeid ja dokumente, mida jagatakse kahe süsteemi vahel.

Pärast Windows 8 palju kasutamist hakkasin uuesti Ubuntu kasutama ja ĂĽhel päeval pidin andmesektsioonist faile otsima. Siis leidsin järgmise teate: NTFS-i partitsioon ebaturvalises olekus. Palun jätkake ja sulgege Windows täielikult (talveunereĹľiimi ega kiiret taaskäivitust pole) või ĂĽhendage see kirjutuskaitsega ‘ro’ ĂĽhendamise suvandiga.

Foorumitest otsides leidsin lihtsaima lahenduse: kiirkäivituse keelamiseks Windows 8-s.

Ilmselt jätab Windows 8 Quick Start funktsioon (mis on vaikimisi lubatud) kõvaketta ja selle partitsioonid sarnasesse olekusse TalveunereĹľiim – ja kui see juhtub, on Linuxil ĂĽldiselt lihtne (ilma terminali kasutamata) sellele juurde pääseda.

Kuidas selle funktsiooni Windows 8-s keelata?

– Minema Kontrollpaneel

– Tule sisse Riistvara ja heli

– Valige Energia võimalused

– Klõpsake vasakus ĂĽlanurgas nuppu Valige toitenupu funktsioon

– Avaneval ekraanil klõpsake nuppu Seadete muutmine pole praegu saadaval ja seejärel tĂĽhistage valik Luba kiire käivitamine.

Valmis! Piisav Taaskäivita arvutisse ja testige seda oma lemmik Linuxi jaotuses. Nüüd saate lugemis- ja kirjutamisõigustega sektsioonidele vabalt juurde pääseda ja selleks ei pea te terminali lähedale minema.