Optimus LTE võrk jõuab 80% -ni elanikkonnast

Optimuse neljanda põlvkonna võrk jõuab juba üle 80% elanikkonnast, teatas ettevõte täna, tagades, et väärtus ületaks operatsiooni käivitamise kuupäeval seatud eesmärgi.

Praegune Optimus 4G võrgu leviala laieneb kogu mandri linnaosade pealinnadele. Kuni 2014. aastani on ettevõte võrgu arendamiseks kavandanud 300 miljoni euro suuruse investeeringu.

Samas pressiteates rõhutas Optimus, et 1800 MHz sagedusega (vahemik, mis toetab iPhone 5 5 4G-d) leviala strateegia määrab ära võime tuua “150Mbps tehnoloogia tipuga” teenuseid enam kui 50% -ni elanikkonnast.

Kolm operaatorit on esitanud teavet, mis näitab eeldatavaid sihtmärke neljanda põlvkonna levialas.

TMN teatas eelmise aasta lõpus, et on saavutanud – ka enne tähtaega – 90% elanikkonna katvuse neljanda põlvkonna võrguga – infrastruktuuriga, mille operaator käivitas 2012. aasta märtsis. Käivitamise kuupäeval garanteeris ettevõte 20% 4G leviala ja aprilliks oli see juba suurenenud 80% elanikkonnast.

Vodafone selgitas, et garanteeris 2012. aasta märtsiks 4G leviala kõigis linnaosade pealinnades, sealhulgas saarel. “Sellest ajast alates on leviala oluliselt laienenud teistesse linnapiirkondadesse ja jõuab järk-järgult kogu riigini,” lisas operaator, kes siiski ei näita neljanda põlvkonna võrguga hõlmatud elanikkonna protsenti.

4G pakkumise loomisel investeeris Vodafone 146 miljonit eurot sageduste kasutusõigustesse ja selgitas, et ta “jätkab igal aastal märkimisväärset summat oma võrgu arengusse ning katvuse ja võimsuse laiendamisse, et jätkata kõige arenenumate teenuste pakkumist”.

Samuti rõhutas ettevõte, et see on ainus, kes omandab spektri 900 MHz sagedusribas, eriti 3G-teenuste jaoks, mis on vara, mis võimaldab tugevdada selle tehnoloogia leviala.

Vodafone teatas ka, et 4G liiklus moodustab praegu umbes 10% kogu võrgu liiklusest. Optimusel on eile võrgus 4G-ga sarnane väärtus.

Märkmete kirjutamine: Uudiseid värskendatakse Vodafone’i pakutava teabega.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi