Optimus palub reguleerivaid samme võrgusuhtluse mõju vähendamiseks

Optimuse tegevjuht Miguel Almeida kasutas 22. APDC kongressil Rahvusriigi paneeli ära, et nõuda reguleerivaid meetmeid, mis aitavad ĂĽmber pöörata mobiilsidevõrkudes domineeriva “võrguside” (samas võrgusisene) domineerivat suundumust. Ametniku esitatud andmete kohaselt tehakse ĂĽle 86 protsendi Portugalis toimuvast mobiilsidest samas võrgus.

Nende arv – võrreldes viimase kvartaliga – on Euroopas võrreldamatu, kinnitab Miguel Almeida. Hispaanias on see 58,3 protsenti ja Prantsusmaal 56,2 protsenti.

“Ăśheski riigis ei ole sellel tasaarvelduse fenomenil seda mõõdet,” kaitses Miguel Almeida, lisades, et Portugalis on selle põhjuseks asjaolu, et puuduvad eeskirjad, mis takistaksid võrgu sisse- ja väljalĂĽlitatavate kõnede hindade olulisi erinevusi.

Ametnik rõhutas ka kahe turu suurima operaatori – TMNi ja Vodafone’i – kaalu, mis kontrollivad kokku 84% mobiilside tellijatest, omistades selle arvu teemadele.

Miguel Oliveira rõhutas ka seda, et Portugal on side osas praegu üks maailma arenenumaid turge, millele viitavad sellised näitajad nagu mobiilide levik. Ta väitis, et selle positsiooni ohtu seadmiseks on vaja regulatiivseid samme.

PT tegevjuht Zeinal Bava nõustus oma sõnavõtus Optimuse seisukohaga ja kinnitas, et PT toetab meetmeid, mis vähendavad väljalĂĽlitatud ja puhas erinevuse mõju – midagi, mida mobiilsidevõrkude praegune operaator jätkuvalt parandab, pidas ta silmas Vodafone’i, mis tagab Ta ĂĽtles, et Euroopa mobiilsideturul on 21,5%.

Samuti ĂĽtles PT tegevjuht, et konkurentsi algatatud tariifid olid selle mõju – võrguĂĽhenduse sisse ja välja lĂĽlitamise terav hinnavahe – põhjustajaks konkureerimine turul olemise “täiesti nĂĽri viisi” pärast. Samuti tuletas ta meelde, et ettevõte käivitas hiljuti kogu netotariifi, mille kõigi võrkude puhul oli sama hind.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira