Optimus valmistub uue virtuaalse operaatori käivitamiseks

Optimuse tegevjuht Miguel Almeida ĂĽtles eile APDC 22. kongressil, et ettevõte valmistub “mõne päeva pärast” turule tooma uut virtuaalse mobiilsideoperaatori MVNO-d. TeK kĂĽsis konverentsi kõrvalt, et ta keeldus täpsustamast, selgitamata, kas tegemist oli Sonae Groupi operatsiooniga või kaasati väliseid partnereid.

President Optimus suhtus kriitiliselt tema koondumisse Portugali mobiilsideturul, kus nende kahe operaatori osakaal on kokku 84%, ja kritiseeris reguleerivate asutuste sekkumise puudumist ĂĽlemäärase liikluskoormuse suhtes, mida teostati “Internetis” (nende vastavate võrkude piires). operaator), olukord, mis ei taga maailmas paralleele.

“Usume, et ilma Optimuseta poleks turul konkurentsi,” lisas Miguel Almeida, kes väitis samuti veelkord, et Portugalis loodud hinnadĂĽnaamika on irratsionaalne, kuigi ta oleks vastumeelne kellelegi konkurentidest vastutust määrama.

Virtuaalse mobiilsideoperaatori (MVNO) käivitamine on olnud üks strateegiaid, mida kasutatakse ja mida edendatakse teatud operatsioonide käivitamise sujuvamaks muutmiseks.

Portugalis on mitu MVNO-d, kusjuures Anacom on 2007. aastal sellise tegevuse jaoks reguleeriva raamistiku loonud. Optimus-võrgus toetatakse mitut MVNO-d, näiteks Rede4 (mis 2011. aasta märtsis muudeti tariifideks ja kannab nüüd nime Pop 8), Continente Mobile ja Worten Mobile, Bonus Networkiga, mis on sellest ajast alates keelatud.

Zon MultimĂ©diost pärit mobiilioperaator Zon Mobile on arutelus ka “esile kerkimas” seoses läbirääkimistega, mis toimuvad võrguteenuse pakkuja, nimelt Vodafone’iga, kuid ettevõtte tegevjuht Rodrigo Costa devalveerib asja, märkides vaid, et nagu ka teistes lepingutes, on see samuti on regulaarsed läbirääkimised.

TMN toetab ka mitut MVNO toimingut, nimelt Uzo, PT kaubamärk ja Phone-ix, CTT-lt, mis lisaks kõnekõnedele on integreerinud ka lairibateenused.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees

Toimetuse märkus: selgitus on tehtud viiendas lõigus.