Oracle ja Apple pakuvad Java-le uusi turvavärskendusi [atualizado 2x]

Pikka aega pärast seda, kui Apple kinnitas, et mõned Maci töötajad olid nakatunud pahavarasse, mis kasutab a Java, Oracle andis välja 15. pistikprogrammi värskenduse (Java SE 7u15).

Java värskendus

Ettevõtte sõnul sisaldab see versioon olulisi turvaparandusi (nagu tavaliselt) ja soovitab kõigil Java SE 7 kasutajatel uuendada. Värskendusi saab alla laadida kas Java paneelilt (SĂĽsteemieelistused »Java» Uuenda »Uuenda kohe) ja Oracle’i veebisaidil.

Saame näha, kas Oracle muudab Java pistikprogrammi tõesti turvalisemaks või jääb see Šveitsi juustuks, kus on palju haavatavusi, mis mõnele kräkkerile väga meeldivad ja kasutavad.

[tipdari[dicadoAnderson Silva]

Uuenda

Java värskendus - Apple

Sarnaselt Oracle’ile andis Apple välja ka oma värskenduse Java operatsioonisĂĽsteemile OS X 2013-001 1.0. Värskendus parandab turvalisust, töökindlust ja ĂĽhilduvust, värskendades Java SE 6 versioonile 1.6.0_41.

Süsteemides, kus Java for OS X 2012 006 1.0 pole veel installitud, keelab värskendus pistikprogrammi, mistõttu on vaja alla laadida uus Java versioon, mille Oracle täna välja andis (selle artikli keskne teema).

Värskendusi saab alla laadida tarkvarauuenduse kaudu (Tarkvarauuendus) ja Apple’i veebisaidil [63,8MB; requer o OS X 10.6 ou superior]. Selle värskenduse ja selle turvavärskenduse kohta lisateabe saamiseks vaadake kindlasti selle ettevõtte kahte tugiartiklit: 1, 2.

II värskendus

Apple andis välja ka Java värskendus Mac OS X 10.6 jaoks 13, millel on sama eesmärk ainult Snow Leopardiga varustatud mootorite puhul. Värskendus on 69,3 MB ja selle saab alla laadida tarkvarauuenduse kaudu (Tarkvarauuendus) või ettevõtte veebisaidil.

Seotud märkusel Kõik asjad teatas, et Apple’i Maci töötajate nakatamise eest vastutav sait on iPhoneDevSDK, mis on spetsialiseerunud mobiiliarenduse kohta teabe jagamisele. Jällegi tuleb märkida, et pahavara leviku tõttu selles domeenis kannatavad mitte ainult Apple, vaid ka Facebook ja Twitter.

Saidi omanik Ian Sefferman ütles Kõik asjad:

Praegu uurime iPhoneDevSDK korraldatud Facebooki aruannet ära kasutada kes ründas Facebooki töötajaid. Garanteerime, et see pole nii. […] Facebook, teised ettevõtted ega kohtud ei võtnud meiega kunagi ühendust. Kasutajate ohutus on meie jaoks väga oluline ja me jälgime uurimist kuni selle lõpuni.

Vaatamata avaldusele jääb hoiatus: * ärge * külastage mainitud veebisaite. Andsime talle nime, et teie, lugeja, teaksite, et see võib olla ohtlik ja levitada siiski pahavara, kui see on tõesti probleemi allikas.

[via Daring Fireball]