Oracle keeldus SAP-ilt hĂĽvitamast 272 miljonit dollarit

Oracle eelistab jääda kohtusse, mitte leppida 272 miljoni dollari suuruse kahjuga, mille kohus mõistis õiglaseks SAP-i intellektuaalomandi rikkumise juhtumis.

Otsus on edasikaebuse tulemus. Ligi 5 aastat tagasi kohtusse antud juhtumil oli algne karistus, mille kohaselt SAP maksis Oracle’ile 1,3 miljardit dollarit hĂĽvitist, mis on endiselt väiksem kui USA tootja kavatsus. , nõudes 1,7 miljardi dollari suurust hĂĽvitist. Uues otsuses leidis kohtunik, et algselt määratud arv oli liiga kõrge.

SAP-i ja Oracle’i vahelist juhtumit arutati 2007. aastal, kui USA tootja sĂĽĂĽdistas SAP-i salastatud teabe varastamises, mis oleks andnud talle juurdepääsu mitme toote lähtekoodile.

SĂĽĂĽdistuse kohaselt oli SAP-l juurdepääs JD Edwardsi ja PeopleSofti – Oracle’i omandatava ettevõtte – klienditeeninduse paroolidele ja kasutas seda privileegi tuhandete dokumentide allalaadimiseks, pakkudes talle lõpuks majanduslikku tulu teenivat teavet.

Teave, mida SAP võis ebaseaduslikult kasutada, jõudis ettevõtteni TomorrowNow kaudu, ettevõtte kaudu, mille Saksa tootja omandas 2005. aastal ja mis seni pakkus tugiteenuseid PeopleSofti ja JD Edwardsi klientidele.

Alates 2007. aastast on protsess olnud apellatsioonide ja kokkulepete vahel mitu etappi – enamik neist on välja kuulutatud, kuid pole veel lõpule viidud -, mis ei aidanud vaidlust kunagi lõpetada.

Viis aastat hiljem ei täidetud esimest kohtuotsust, millega mõisteti SAP-ilt välja 1,3 miljardit dollarit, seetõttu, et SAP esitas apellatsiooni või kuna Oracle oli taganud, et ta pöördub tagasi kohtu poole, selle asemel et uus otsus vastu võtta. Ettevõte juhtis tähelepanu sellele, et kohtuprotsess tõestas selgeid väiteid andmete varguse ja SAP-i seotuse kohta ning ei soovinud seetõttu alla anda.

SAP vastas ka, näidates pettumust, et Oracle oli kasutamata jätnud veel ühe võimaluse lahendada need kaks tarkvara tootjat kimbutavad probleemid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira