Orange võib olla Portugalis füüsilise kauplusega operaator

Apelsin on hiljuti sisenenud riiklikule turule. Juuli alguses käivitasid Prantsuse operaatorid portugali keeles sisuportaali ja veebipoe, eesmärgiga kasvatada brändi koos riikliku tarbijaga. Kui kogemused lähevad hästi ja turg tunneb huvi, on Orange’il tugev võimalus end Portugalis sisse seada iseseisva telekommunikatsioonioperaatorina, kellel on oma fĂĽĂĽsiline pood.

TeK-ga rääkides näitas Orange Horizonsi arenduse ja koordineerimise eest vastutav isik Laure Bokobza, et Orange’i operaatori moodustamine Portugalis sõltub platvormi käivitamisel saavutatud headest tulemustest. “Kui ĂĽletame oma eesmärgi 20%, mõtleme teistele sammudele, mis panevad meid kasvama”.

Oma infrastruktuuri operaatoriks olemine on võimatu, kõige tõenäolisem on hüpotees virtuaalse telekommunikatsiooni operaator (MVNO), mis töötab teise operaatori võrgu baasil.

Miks aga Portugal ja miks just nüüd? Riigis valitsev finantskriis ei takista uusi investeeringuid, sest „kogu Euroopas on olnud raskusi”, ütleb Laure Bokobza. Ja Portugal valiti seetõttu, et see on riik, kus Orange on endiselt väljendusetu, hoolimata sellest, et tal on ühendused Portugali turuga: kas immigrantide kogukondade kaudu sellistes riikides nagu Luksemburg, Prantsusmaa ja Hispaania või pikaajalise partnerluse kaudu Optimusega.

Orange usub, et see võib olla Portugali turul eristuv alternatiiv, kuid Laura Bokobza teeb selle väga selgeks: “me pole siin kellegagi silmitsi.”

Esimese nädala tulemused kohapeal käivitatud lehelt “vastasid seatud eesmärkidele”, kuigi juht ei edendanud numbreid. Veebipoe käivitamisest on lihtne aru saada, kuid sisusaitidega – tekst, videod ja uudised – jälgimine on teistsugune lähenemine. Brändid ei soovi mitte ainult luua tarbijatega ärisuhteid, vaid soovivad luua uusi kogemusi ka Interneti-kasutajatega.

Ainus plaan, mille Horizon Jeruki arendus- ja koordineerimisametnik TeK-le ĂĽtles, on uue partnerluse loomine sisutootjatega septembris. Seni analĂĽĂĽsivad nad, mida inimesed projekti kohta ĂĽtlesid.

Tere tulemast ja kohtumiseni hiljem, ĂĽtles Orange

Täna, 11. juulil teatati ka Orange’i ja Optimuse partnerluse tugevdamisest. Prantsuse operaatoril on Portugalis Optimuse teeninduspunkti rajamiseks kolm kauplust – ĂĽks Lissabonis, ĂĽks Faros ja teine ​​Portos.

Nendes minipoodides mĂĽĂĽb Orange ettemakstud kaarte ka Hispaaniasse ja Prantsusmaale reisivatele portugallastele ning kavatseb olla ka tugikeskus ĂĽlemereterritooriumide klientidele ja Portugali kĂĽlastavatele klientidele.

Optimuse ja Zoni ühinemisprotsessi kohta, mida veel analüüsitakse, keeldus Laure Bokobza kommentaaridest, kuid ütles, et loodab, et lõpuks suudetakse säilitada tema suhted operaatoriga Sonaecom.

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi