Orkuti seitse funktsiooni on teised sotsiaalvõrgustikud kopeerinud

Orkut põdes brasiillaste seas palavikku 2000. aastatel, ehkki see katkestati 2014. aastal, kümme aastat pärast selle käivitamist. Lisaks sellele, et ühenduse saidid panevad kasutajad suhtlusvõrgustike lainele hüppama, seavad nad trende, mis inspireerivad kaasaegseid platvorme.

LOE: Orkut ja MSN: 7 asja, mida kõik internetis teevad

Kuidas luua isikupärastatud avatari näiteks selliste rakendustega nagu Bitmoji, viitab Orkuti väljasurnud BuddyPoke’ile. Funktsiooniga „Crush list“ aitas suhtlusvõrgustik paarid kokku viia, samal ajal kui Tinder oli veel osa kaugest tulevikust. Rääkimata tuntud kogukondadest ja traditsioonilistest kĂĽlalisteraamatutest, mõlemad on Facebooki kohandatud ressursid. Allolevas loendis vaadake seitset Orkuti funktsiooni, mis on “kopeeritud” või mis on olnud inspiratsiooniks teistele sotsiaalsetele võrgustikele.

1/6 teiste sotsiaalsete võrgustike kopeeritud Orkuti seitsme funktsiooni loend – Foto: Barbara Mannara / TechTudo

Loendis on seitse Orkuti funktsiooni, mille on kopeerinud muud sotsiaalvõrgustikud – Foto: Barbara Mannara / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Vaata ka: suhtlusvõrgustikud, mida (peaaegu) kõik on kasutanud

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud

Suhtlusvõrgustik, mida (peaaegu) kõik on kasutanud

1. Mängud sotsiaalsetes võrgustikes

2 of 6 Happy Harvest: väga edukas mäng Orkuti ajastul – Foto: Disclosure / Mentez

Happy Harvest: väga edukas mäng Orkuti perioodil – Foto: Disclosure / Mentez

Kui olete Orkuti aktiivne kasutaja, on tõenäoline, et teil oli Colheita Felizi või Café Mania mängimisel palju nalja. See on sotsiaalse võrgustiku edukaim mäng, mis pakub ka palju muid pealkirju kõigile, kes soovivad platvormil lõbusalt aega veeta. Orkuti väljasuremisega rändasid mõned mängud Facebooki. Zuckerbergi võrgustik suutis ühendada nende rivaalide omadused ja pidada tänapäevani ulatuslikku mängude kataloogi.

Juba ammu enne Tinderi taoliste rakenduste olemasolu aitas Orkut paarid kokku viia. Seda seetõttu, et igal profiilil on valik nimega „Purustamisloend”, millele iga kasutaja saab klõpsata, et näidata huvi lehe omaniku vastu. Kui see inimene tagastas liikumise, saatis Orkut neile kahele sõnumi, kinnitades matši. Kuum nimekiri on omakorda lihtsalt sõprade nimekiri, mis on kasutaja jaoks kõige atraktiivsem.

3/6 “Ma vihkan varajast ärkamist”: Orkuti kogukonna klassika – Foto: Reproduction / Orkut

„Ma vihkan varajast ärkamist”: klassika Orkuti kogukonnas – Foto: Reproduction / Orkut

Orkuti enam kui 50 miljonit kogukonda on koht, kus leida uusi sõpru ja kohtuda samade huvidega inimestega. Struktureerituna aruteluteemadeks, muutuvad need – alates klassikalisest “Ma vihkan varajast ärkamist” kuni sĂĽdamliku “See ei ole mina, see on minu laulusõnad” – ruumid mängude jaoks nagu “suudle või passi”, “jookse või anna sõit” ja ” võitis viimane sõna ”.

Facebookis on grupi toon palju muutunud. Kuigi ruumid on sarnase ülesehitusega, pole rühmadel foorumilaadset postitamistööriista. Lisaks näib, et Facebookis kohtuvate inimeste eesmärk on pigem kasuliku teabe vahetamine kui sõprade leidmine. Kuigi sellised grupid nagu kurikuulus LDRV hoiavad mängulist õhkkonda, on tõsisemaid gruppe, mis toovad kokku kolledžiklassi, vabakutselisi töötajaid ja kinnisvara üürimisest huvitatud inimesi, samuti kasutatud toodete ostjaid ja müüjaid.

4/6 BuddyPoke: animeeritud interaktiivne avatar jõudis Orkutisse – Foto: Reproduction / Elson de Souza

BuddyPoke: animeeritud interaktiivne avatar jõudis Orkutis – Foto: Reproduction / Elson de Souza

BuddyPoke on üks Orkuti funktsioonidest, millest kasutajad kõige rohkem puudust tunnevad. Sotsiaalvõrgustikes saadaval olevad laiendused võimaldavad teil luua enda välimusega avatari ja suhelda sõprade nukkudega tantsimise, tervituste, suudluste ja virtuaalsete kallistuste kaudu.

BuddyPoke’i edu on selline, et rakendus ei rännanud ainult Facebooki, vaid on inspireerinud ka sarnase tööriista loomist. See kehtib rakenduse Bitmoji, Snapchati rakenduse kohta, kus kasutajad saavad luua oma karikatuure ja saata need emotikonide kujul, ning Memoji puhul, mis on saadaval ainult iOS 13-ga iPhone’i omanikele.

Erinevalt BuddyPoke’ist ei võimalda see rakendus otsest suhtlemist. Seevastu on avatari funktsioon jälginud tehnoloogia arengut ja muutunud palju täpsemaks, esindades kasutajaid suurema truudusega.

5 Orkuti memo 6-st lehekĂĽljest – Foto: Reproduction / TechTudo

Orkuti memo leht – Foto: Reproductions / TechTudo

“Lisasin selle lihtsalt memoga”: kui kuuluksite Orkutisse, tunneksite selle fraasi ära. Töötatud sõpradele, kes jätavad sõnumeid leheomanikele, viis suhtlusvõrgustike memo 2000-ndate aastate ĂĽhe suurima Interneti-fraasi loomiseni. .

Vaatamata sellele, et sellel on sama eesmärk, on Facebooki sein eemaldanud võimaluse märkide isikupärastamiseks ja HTML-koodi sisestamiseks. Teine erinevus on see, et inimesed on jätnud harjumuse küsida sõnumeid, et kedagi oma sõprade nimekirja lisada.

6/6 Orkuti kasutajaprofiili – Foto: Play / Orkut

Orkuti kasutajaprofiil – Foto: Esita / Orkut

Orkuti jaotis “Kes ma olen” on loodud selleks, et kasutajad saaksid endast natuke kirjutada ja oma isikupära paremini näidata. Selgub, et inimeste loovus, mis lisandub sotsiaalsete võrgustike pakutavatele kõrgetele tegelaskujudele, muudab ruumi lõpuks enamaks. Kasutajate jaoks on tavaline, et nad dikteerivad profiilide jaoks “reeglid” või täidavad terveid lehti erimärkidega loodud sõnade ja piltidega.

Seda teades on lihtne mõista, miks sotsiaalvõrgustike, nagu Instagram ja Twitter, eluloolised ruumid (või elulood) pakuvad enesekirjeldamiseks vähem ruumi. See funktsioon viitab jaotisele „Kes ma olen“, välja arvatud pakutav tähemärgipiirang. Kuna kasutaja ei saa praegu palju kirjutada, on ebatõenäoline, et näeme Orkuti sarnaseid pärleid uuesti.

Orkuti üks armastatumaid ja vihatud funktsioone on võimalus teada saada, kes on teie profiili külastanud. See tööriist on vaikimisi lubatud ja viimast külastajate loendit värskendatakse iga päev.

Paljude inimeste jaoks kurb, kuid see ressurss on tänapäevastes sotsiaalsetes võrgustikes ära lõigatud. Jah, vähemalt algsel kujul. Seda seetõttu, et Instagram ütleb teile, kes teie lugusid vaatasid. Siiski on olemas mobiilirakendusi ja brauseri pistikprogramme, mis aitavad sellest tuvastamismehhanismist mööda hiilida ja sisu anonüümselt vaadata.

Profiilikülastajate osas näitab fotode sotsiaalne võrgustik ainult seda, kui palju inimesi lehte vaatas. Kas olete huvitatud numbrite taga olevate nägude leidmisest, peate kasutama väliseid teenuseid. Kuigi on veebisaite, mis lubavad seda tüüpi teavet avaldada, on andmete õigsust tõestada võimatu.

Ma ei saa oma lugusid tähelepanu keskpunkti: kuidas ma saan seda teha? Vaadake, kuidas seda lahendada, TechTudo foorumist