contador gratis Saltar al contenido

Osa iOS 9 lähtekoodist lekitatakse praktikantide poolt – ja Apple juba teab!

Osa iOS 9 lähtekoodist lekitatakse praktikantide poolt - ja Apple juba teab!

Kogu ettevõtlusmaailmas on maine, et praktikandid on need, kes teevad tavaliselt palju jama. Kuidas ma siin praktiseerin? MacMagazineVõin öelda, et see pole alati tõsi. Kuid tõde on see, et see kuulsus pole vale, nagu ma seda tahan

Teate sel nädalal aset leidnud suurt leket, kus tükk lähtekoodi (kaasa arvatud) iBoot, üks komponent, mis on ohutu saabas) Veebis ilmunud iOS 9? Nii et uskuge või mitte, täidab selle "töö" intern, nagu väitis Emaplaat.

Sõidukis sisalduvate allikate sõnul võtab õpipoiss 2016. aastal osa koodist ja jagab seda ainult viiest sõbrast koosnevale rühmale, kes peaks kogukonda panustama jailbreak ja kasutab seda teavet turvalisusega seotud uuringute jaoks.

Üks neist sõpradest ütles saidile, et endine töötaja "tõmbas kõik, igasugused tööriistad ja sisemised kaubad", kuid eesmärk oli, et kõik jääks nende vahele, isegi Apple'i juriidiliste probleemide kartuses. Lõpuks (nagu neil juhtudel alati juhtub) jagatakse koodi laiemalt ja algne rühm kaotab kontrolli oma leviku üle.

Tooteohutuse kohta on Apple öelnud, et kaitset on "mitu kihti" ja ainuüksi sellest teabest süsteemi sisenemiseks ei piisa. Võib-olla seetõttu polnud ettevõtte sõnul lekke avastamisel suuri probleeme Emaplaat, isegi enne, kui kood GitHubini jõuab, kellegi, kes pole viie sõbraga ühendatud.

Ma isiklikult ei tahtnud, et see kood päevavalgust näeks. Mitte ahnuse, vaid tekkivate juriidiliste probleemide kartuse pärast. Apple'i sisemine kogukond on täis uudishimulikke lapsi ja teismelisi. Ma tean, et kui need lapsed saaksid ühel päeval sellega hakkama, oleks nad piisavalt rumal, et seda GitHubis jagada.

() Teadmatuses anname endast parima, et kõik lekiks (alles pärast seda koodi) kaua.

() See, mis eile lekkis, ei lekkinud isegi täielikult. Originaali leke ei ole koopia.

Lekkinud materjali saanud sõprade avaldus.

Ikka vastavalt Emaplaat, teatas Apple'i töötaja, et teadis lekkest enne selle avaldamist GitHubis, kuid ei kinnitanud, kui ettevõte varastatud koodi teada sai.

Koodi algselt varastanud intern ei soovinud probleemi kommenteerida ega rääkida, kuna allkirjastab Apple'iga konfidentsiaalsuslepingu, mis kinnitas veelgi asjaolu, et ettevõte teadis lekkeid ja soovis kuidagi kontrollida negatiivsete mõjude võimalust.

Ma tean ainult ühte: ma ei taha selle mehe positsioonil olla sõber a, ei

The Verge'i kaudu