contadores estadisticas Saltar al contenido

Osta mustal reedel ja kahetsete seda? Vaadake oma ostujärgseid õigusi E-kaubandus

Must reede 2019 on nädala algusest kolinud e-kaubanduse ja füüsilised poed. Paljud tarbijad kasutavad soodsa hinnaga toodete ostmiseks nn musta nädala eeliseid, kuid mitte kõik pole sellega rahul. Ajavahemikul kolmapäevast kella 11.00 (27) kuni reedeni (29) kella 18.00-ni on Reclame Aqui registreerinud 7 100 kaebust. See arv on 50,5% suurem kui 2018. aastal, kui veebisaidil registreeriti 1728 kaebust.

LUGEGE: saidid ja rakendused leiavad väga odavaid lennupiletite hindu; vaata seda

Kui pärast toote ostmist ilmneb kaupluses probleem, on oluline, et klient teaks, millised on tema õigused. Tarbijakaitseseadus kaitseb Brasiiliat tarnijate kuritarvituste eest ja kehtestab rea garantiisid, näiteks õiguse meelt parandada, puuduse korral vahetada ja põhjendamatute kulude eest hüvitada. Lisaks TechTudo koostage nimekiri kuue õigusega, mis teil on pärast toodete ja teenuste ostmist e-kaubanduses ja füüsilistes poodides.

Kas ta pettis mustal reedel? Uurige välja, millised on teie ostujärgsed õigused. Foto: Nicolly Vimercate / TechTudoKas ta pettis mustal reedel? Uurige välja, millised on teie ostujärgsed õigused. Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kas ta pettis mustal reedel? Uurige välja, millised on teie ostujärgsed õigused. Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kas soovite mobiiltelefoni, telerit ja muid soodushinnaga tooteid osta mustal reedel 2019? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Õigus meelt parandada

Tarbijakaitseseaduse artikkel 49 tagab õiguse kahetseda iga kord, kui tarbija ostab mõnda toodet väljaspool äriettevõtet näiteks veebisaidi, telefoni, kataloogi või ukse-ukse kaudu. Taganemisperiood on seitse päeva, arvestatuna kauba ostmisest või kättesaamisest.

Kui tarbija mõistab, et on teinud halva tehingu, on kauba kvaliteedis pettunud või leiab isegi parema pakkumise, võib ta äratada õiguse toote tagastamist kahetseda ja saada 100% -list tagasimakset. Ütlematagi selge, et ostu tühistamiseks pole vaja põhjust anda.

Taotlege ja salvestage alati fotoarve: FreepikTaotlege ja salvestage alati fotoarve: Freepik

Taotlege ja salvestage alati fotoarve: Freepik

Arve on kohustuslik garantii mis tahes toote või teenuse ostmiseks, olgu see siis veebist või füüsilisest poest. Küsige alati dokumente: see on ostutingimuste tõend ja on tootevahetuse või remondi korral väga oluline. Näiteks rõivaste puhul on oluline hoida arvet vähemalt kuni esimese pesuni, sest just siis tekib probleem. Samuti pidage meeles, et teie dokumentide väljastamine ja CNPJ-andmed on samad, mis poe andmed, kus ostsite.

Toote kohaletoimetamine on üks peamisi probleeme, millega tarbijad Internetis kokku puutuvad, eriti sellistel kuupäevadel nagu Must reede. Reclame Aqui andmetel on hilinenud kohaletoimetamine üks viiest peamisest kaebuse põhjusest sündmuse selle väljaande ajal. Kuna nõudlus kasvas sel perioodil palju, võib tellimuste kohaletoimetamine viibida. Mida tuleks aga teha, kui toote kohaletoimetamine võtab arvatust kauem aega?

Hiline toodete saatmine on Musta reede foto üks peamisi kaebusi: Divulgao / CorreiosHiline toodete saatmine on Musta reede foto üks peamisi kaebusi: Divulgao / Correios

Hiline toodete saatmine on Musta reede foto üks peamisi kaebusi: Divulgao / Correios

Kuigi tarbijakaitseseaduses ei ole kaupade saatmiseks maksimaalset tähtaega seatud, kehtestab seadus õiguse teabele. Teisisõnu on veebipoed kohustatud teavitama kaupade saatmisprognoosidest. Kui poemüüja ei täida enda seatud tähtaega, peavad tarbijad ettevõtte aktiveerima klienditeeninduse (SAC) kaudu.

Sel ajal on kliendil vastavalt CDC artiklile 35 kolm võimalust: taotleda toote viivitamatut kohaletoimetamist, nõustuda teise samaväärse toote saatmisega või tühistada tellimus ja saada tagasimakse, sealhulgas saatmiskulud. Ärge unustage alati salvestada teenindusprotokollide arvu, et jälgida poega suhtlemist ja vajadusel esitada kaebus sellisele üksusele nagu Procon.

4. Alusetu kulude hüvitamine

Volitamata kulud tuleb tasuda täies mahus koos intresside ja saatmiskuludega Foto: Pond5Volitamata kulud tuleb tasuda täies mahus koos intresside ja saatmiskuludega Foto: Pond5

Volitamata kulud tuleb tasuda täies mahus koos intresside ja saatmiskuludega Foto: Pond5

Tarbetud kulud tekivad siis, kui ettevõte või müüja arveldab klientidele kulusid, mis ei ole tekkinud kliendi poolt. näiteks korpused, mis on tasutud ja uuesti tasutud. Seda tüüpi olukord on tavaline ja võib tekkida vigade ja m-f tõttu. Probleem on selles, et räpase nime saamise ees maksavad mõned tarbijad võlgu, ehkki nad teavad, et seda ei jätkata. Seetõttu on oluline märkida, et põhjendamatute kulude korral tagab tarbijakaitseseadustiku artikkel 42 õiguse asendada makstud summa kahekordse intressi ja korrektsiooniga.

On väga tavaline, et kui otsitakse poode puudustega uute toodete vahetamiseks, öeldakse tarbijatele, et vahetusperiood on ainult seitse või 15 tööpäeva. Tarbijakaitseseadustiku kohaselt on aga klientidel kaebuste esitamiseks aega kuni 30 päeva. See periood kehtib esemete suhtes, mis ei ole vastupidavad (nt toit ja joogid). Kestvuskaupade (nt seadmed, mööbel ja rõivad) kaebuste esitamise aeg on veelgi pikem: 90 päeva.

Poodil on omakorda probleemi lahendamiseks aega kuni 30 päeva. Kui kliendile uut toodet ei pakuta, saab ta valida ühe kolmest võimalusest: ostetud tootega sarnase toote, tagastades makstud summa või proportsionaalselt hinnaalanduse, kui ta soovib puudusega eset säilitada.

Väärib märkimist, et tarbijakaitsekoodeks annab õiguse vahetada ka juhtudel, mida nimetatakse "varjatud sõltuvusteks", puuduste osas, mida ei ole lihtne tuvastada ja mille kestvuskaupade ilmnemine võib võtta aastaid. Kui see juhtub, on tarbijal probleemi tajumisest kuni 90 päeva tarnijale kaebuse esitamiseks. See õigus kehtib isegi juhul, kui garantii on lõppenud.

ASBZ Advogadose tarbijaõigusele ja partneritele spetsialiseerunud jurist Marcelo Justo selgitas, et kuna nn varjatud sõltuvusi on tarbijatel keerulisem tõestada, on soovitatav otsida toote enda jaoks tehnilist abi: "Selles olukorras on soovitatav, esimene tootesaadetis on tarnija ametlik tehniline abi professionaalseks hindamiseks, isegi selleks, et hinnata oma õiguste kaitsmise vajadusi ja huve kohtus ". Pidage meeles, et seda tüüpi juhtumite vahetamine toimub ainult siis, kui tarbija kasutab neid piisavalt, kuna varjatud sõltuvust ei põhjusta klient ise.

6. Vahetus muul põhjusel

Ettevõttel puudub kohustus vahetada tooteid maitse, värvi või suuruse tõttu, välja arvatud juhul, kui seda on tehtud. Seetõttu on enne tellimuse vormistamist oluline teada kaupluste vahetuse ja tagastamise poliitikat. E-kaubanduse puhul kohustatakse seadust 7.962 / 2013 kõigil saitidel seda teavet selgelt ja objektiivselt esitama. Üldiselt keskenduvad kauplused ühe lingi vahetus- ja tagastamispoliitikale, kuid selle võib leida ka tootekirjelduse lehelt. Igal juhul salvestage arve alati.

Must reede 2019: Millised on kõige veidramad pakkumised? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Mobiiltelefonid ja nutitelerid madala hinnaga? Siit saate teada, kuidas nautida musta reedet

Mobiiltelefonid ja nutitelerid madala hinnaga? Siit saate teada, kuidas nautida musta reedet