IGRE

Ouya kogub raha ja valmistub Androidi konsooli käivitamiseks

Kampaania rahaliste vahendite hankimiseks Ouya – Android-põhise videomängukonsooli käivitamiseks, mille on välja töötanud Ameerika samanimeline idufirma (mida TeK mainis) – on edukas.

Rahakogumisperiood lõppes sel nädalal, teenides 63 416 inimese abiga 8,59 miljonit dollarit (umbes 7 miljonit eurot), pääsedes ühisrahastuse saidile Kickstarter ja aidates projekti rahastada.

Enamik kaskadööril osalenud internetikasutajaid annetas piisavalt raha, et olla turul, kes hakkasid turule jõudma, “2012. aasta lõpus, 2013. aasta alguses” – kui kõik sujub plaanipäraselt – Ouya konsooli esimeste nimekirja.

Need, kes pole ühenduse rahastamiseks registreerunud, saavad veebipõhise ettetellimise kaudu alati garanteerida otsese juurdepääsu 99-dollarilisele (pluss 10-dollarine saatmine) Android-konsoolile, kus on saadaval ka videoesitlused. Seadmete tarnimine peaks algama 2013. aasta aprillis.

Ouya kavatseb end PlayStationile, Xboxile ja Wii alternatiivina kinnitada neljatuumalise NVidia Tegra 3 protsessori, 1 GB RAM-i, 8 GB sisemise (välkmälu) mälu, HDMI-väljundi, Wi-Fi ja Bluetooth 4.0 ühenduste, USB 2.0 ja Ethernetiga.

See tarkvara põhineb avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteemil, mida reklaamib Google, Android versioonis 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Konsooli turustatakse ettevõtte juhtmeta kontrolleris – kahe analoogribaga, D-padi, kaheksa nupu ja puutetundliku tsooniga (puuteplaat), mis võimaldab kasutajatel mängida nutitelefonidest ja tahvelarvutitest imporditud pealkirju.

Ouya

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH