Paavst Franciscus andestab Twitteri jälgijatele patud

Paavst Franciscus andestab Twitteri jälgijatele patud

Paavst Franciso on pühendunud uuele tehnoloogiale ja pakub Twitteri konto @pontifex jälgijatele järeleandmisi, inimeste poolt toime pandud ja neile andeks antud pattude andeksandmist. Sel põhjusel näitab katoliku kirik oma pühendumust uue tehnoloogia kasutusele võtmisele, et säilitada suhteid kogu maailma inimeste vahel.

Indulgentsid on katoliku kiriku üks vanimaid traditsioone ja võimaldavad usulistel järgijatel elu jooksul usutegude abil vähendada surmajärgset aega, mida nad surnuaias veedavad. Üks võimalus on osaleda ja osaleda mitmel üritusel, kus paavst viibib.

“2.0 indulgents” saabub ajal, mil noortel, kes ei saa osaleda Brasiilias toimuval ülemaailmsel noortepäeval ja kus ka paavst viibib, on seega veel üks viis kontakti hoidmiseks ja usule pühendumise näitamiseks.

Kuid paavstliku sotsiaalse kommunikatsiooni nõukogu president Claudio Maria Celli rääkis Corriere della Seraga ja teda reprodutseerisid erinevad meediaväljaanded, hoiatades: “Te ei saa nii palju nalja, kui saate automaadist kohvi”. Andestuse pĂĽsimiseks peavad paavst Franciso Brasiilia kohtumiselt jagatud säutsud ja pildid inimeste sĂĽdamele tõeliselt vaimset mõju avaldama, lisas monsignor.

Sotsiaalvõrgustike kaudu indulgentside saamise uudsusest teatas Portugali peapiiskop Manuel Monteiro de Castro juuni alguses, kirjutas Itaalia ajalehte ning apostellik vanglakaristus kiitis selle heaks ja otsustas selle üle eelmise kuu 24. päeval.

Aprilli lõpuks oli paavst Franciscusel Twitteris kuus miljonit jälgijat ning kahe ja poole kuuga oli ta mikroblogivõrgu kaudu oma publikusse kogunud veel üle miljoni inimese.

Rahvusvahelise ajakirjanduse andmetel on kavas, et paavst omaks ka Pinteresti profiili, kus avaldatakse pilte erinevatest ĂĽritustest ja kogunemistest, kus on kohal katoliku kiriku juhid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi