Pahavara kaaperdab failid ja nõuab 69 dollarit lunaraha

BitDefender tuvastas uue koopia asukohast pahavara loodud nakatunud arvutitest leitud failide blokeerimiseks, kodeerimiseks “. Seejärel palub pahatahtlik tarkvara kasutajal dokumendile juurdepääsu taastamiseks maksta.

Pärast faili blokeerimist kuvatakse kasutajale leht, kus selgitatakse, kuidas dokumenti taastada. Protsess hõlmab luku avamiseks tööriista allalaadimist, mis maksab 69 USA dollarit (umbes 53 eurot).

Selle versiooni rĂĽnnaku uudsus – sarnaselt teistele, mis hõlmavad failide kaaperdamist – on see, et kĂĽberkurjategijad pakuvad nĂĽĂĽd tööriista tasuta versiooni, mis võimaldab teil selle tõhususe tõestamiseks taastada kolm valitud faili. “, Andmed arvuti turvaettevõtte kohta.

SEE Trooja, mida BitDefender nimetab Trojan.Crypt.VB.U, levitatakse e-posti ja nakatunud veebisaitide kaudu ning see on näinud mitmeid “parandusi” ja muutunud ĂĽha tõhusamaks, hoiatavad eksperdid.

Uus versioon blokeerib ainult teatud failitüübid, jättes need laienditega nagu exe, .ini, .sys, .com, .bat, .dll, .msi või .ocx, tagamaks, et süsteem jätkab tavapärast toimimist ja alles on ainult kasutaja dokumendid kaaperdatud.

Nii on näiteks blokeeritud “ainult mõned ĂĽksikud elutähtsad failid rakenduste kaustas” ja “peaaegu kõik mitte-kriitilised kaustad”, selgitatakse pressiteates.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes