contadores estadisticas Saltar al contenido

Pahavara kasvas Portugalis 38%. Sel aastal on üle 1,5 miljoni andmepüügirünnaku – Arvutid

Kaspersky sõnul oli Portugalis selle aasta esimeste kuude jooksul märkimisväärselt suurenenud pahavara ja andmepüügirünnakute arv. COVID-19 pandeemia isoleerimise tõttu, mis on sundinud paljusid ettevõtteid ja töötajaid usaldama võrgus telekommunikatsiooni ja kodus õppivaid õpilasi, kasvab pahavara rünnakute arv 37,5%. Ja ainult veebruaris ja märtsis, kasv 4,7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Jaanuari ja aprilli vahel blokeerisid küberturbeeksperdid rohkem kui poolteist miljonit andmepüügirünnakut, mis on 2019. aasta jooksul 25% rohkem.

Registreeritud pahavara rünnakutest on see suunatud Windowsile, Androidile, Macile, Linuxile ja muudele opsüsteemidele. Kaspersky nägi selle aasta veebruaris ja märtsis mobiilsete õelvara rünnakute 22,6% -list kasvu, rünnakute seas on populaarseim Androidi platvorm.

Jaanuari ja aprilli vahel blokeeris Kaspersky turvatarkvara Portugalis enam kui 1,51 miljonit rünnakut, mis tähendab 25% -list kasvu võrreldes 2019. aasta sama perioodiga, kus oli registreeritud 1,22 miljonit. Märts on kõige ohtlikum, keskmiselt 12 000 rünnakut päevas.

Brasiilia Kaspersky vanemaid turbeuurijaid Fabio Assolini sõnul kohandavad häkkerid oma rünnakuid iga päev, muutudes keerukamaks, saates ohvritele väga veenvaid sõnumeid, kasutades praegust konteksti. Samuti hoiatati, et hoolimata otsestest tagajärgedest ohvritele, võib intsident ohustada kogu ettevõtte infrastruktuuri, kui seadmed ühendatakse ettevõtte võrguga.

Rünnakute vältimiseks peaksite e-posti, SMS-i ja isegi WhatsApp-i kaudu saadud linkide suhtes alati kahtlustama, eriti kui aadress tundub kahtlane. Kui kahtlustate aadressil sellel klõpsates, saate selle alati märkmepaberisse kopeerida ja kontrollida, kas see on genuno. Iga üksuse nimel andmepüügihoiatuste saamiseks kontrollige teate päritolu ametlikku veebisaiti või suhtlusvõrgustikku.