Brasiilia valmistub küberrünnakuteks maailmas ja olümpiamängudel

Pahavara maksab reklaamijatele päevas ligi miljon dollarit

2012. aasta kolmandas kvartalis maksab veebisaitide ja arvutite nakatamine pahavara abil reklaamijatele umbes 900 000 dollarit päevas, kuna kasutatakse võltsitud Interneti-liiklust tekitavaid tehnikaid.

Turvalahendusettevõtte Kindsight aruande kohaselt nimetatakse ajavahemikku selle aasta juulist septembrini peamiseks põhjuseks ZeroAccess, robotivõrk oli kõige aktiivsem aruandega hõlmatud ajavahemikul ja see nakatab üle kahe miljoni kasutaja kogu maailmas, kusjuures 650 000 kasutajat tulevad USA-st. ainult.

See pahavara genereerib umbes 140 miljonit võltsklikki reklaamidel ja 260 TB Interneti-liiklust päevas. Kindsight lisab need andmed 24-tunnise aja jooksul koos internetireklaamide spetsialistidega läbi viidud testidele viidatud botneti loodud liiklusele pärast seda, kui on kinnitanud, et 18 reklaamis saadud 140 klikist maksis reklaamija tegelikult kinni.

Ăśldiselt näitavad nĂĽĂĽd avaldatud aruanded, et 2012. aasta kolmandas kvartalis oli 13% leibkondadest nakatunud pahatahtliku tarkvaraga – 14% eelmises kvartalis registreeritud – ja 6,5% lairibavõrkudest olid nakatunud kõrge ohutasemega.

Esmane arvutite nakatamise meetod on pärit tarkvarast, mis on installitud veebisaitidele, mis kasutavad masina haavatavusi, kõige aktiivsematena ilmuvad Alureoni, ZeroAccessi, Zeusi või SpyEye tüüpi robotvõrgud. E-posti teel õngitsemine on endiselt üks levinumaid nakkuslikke võtteid.

Siin on kodukoes tuvastatud 20 parimat infektsiooni:

Koduvõrgu raam

Kindsighti aruanne toob ka välja, et samal ajavahemikul oli 0,3% kogu maailmas mobiilseadmetest nakatunud kõrge ohutasemega ning kõige nakatunumaks osutusid Androidi operatsioonisüsteem ja USB-põhised mobiilse Interneti-seadmed.

Vaatamata pĂĽsiväärtusele tõi ettevõte välja Androidi pahavara kasvu 165% võrra, märkides, et enamik selle operatsioonisĂĽsteemi pahavara on mõeldud seadme enda kohta teabe varastamiseks või seadmete SMS-ide saatmiseks “kaaperdamiseks”.

Allpool olevas tabelis toob Kindsight esile Android-seadmete kĂĽmme peamist nakatumist, mis ilmnesid 2012. aasta kolmandas kvartalis:

Androidi aruanded

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi