contador gratis Saltar al contenido

Päikese jaanituli ja “peidetud” külgvaade Päikesele: mida paljastab esimene Päikese orbiidri pilt?

Set Instrumen Orbiter Matahari

Lisaks sellele, et sondinstrument aitab teadlastel kirjeldada Päikese magnetvälja jooni, saab mõõta päikesetuule.

“See on ainulaadne selle poolest, et nii lähedal Päikesele pole magnetvälja arvestit,” ütles Sami Solanki veebipõhisel pressikonverentsil.

Kogutud teabe kaudu on võimalik hinnata, milline osa tähest eraldub, ütles päikeseenergiaanalüsaatori juhtivteadur ja Londoni ülikooli Mullardi kosmoseteaduse labori teadlane Christopher Owen. Kõigi instrumentide teavet kasutatakse siis Päikese erinevate piirkondade taga olevate “mehaanika” ilmnemiseks, mis viivad päikesetuule tekkimiseni.

Instrumentide komplekt Solar Orbiter

krediit: ESA | NASA

„Data-title =” Solar Orbiteri instrumendiklaster – Päikese tuletõkkeavad ja „peidetud” Päikese külgvaade: mida paljastavad esimesed päikese Orbiter-pildid? – SAPO Tech ”> Instrumentide komplekt Solar Orbiter krediit: ESA | NASA

Tulevik päikesele lähemal marsruudil.

“Oleme kõik selle esimese pildi üle väga põnevil, kuid see on alles algus,” ütles ESA Solar Orbiteri projekti teadlane Daniel Müller. Sondal on lõppsihtkohta jõudmiseks veel pikk tee ja kahe aasta pärast peaks see jõudma Päikesest 42 miljoni kilomeetri kaugusele, mis moodustab Maast täheni peaaegu veerandi. -Kuningas.

Järgmine lähenemisfaas on kavandatud aastaks 2021. Päikese pooluste vaatlemiseks kasutab Päikese orbiiter Veenuse gravitatsiooni, et pöörata seda ellipsis ja salvestada seeläbi vajalikud pildid. Need Päikese vaatlused võimaldavad teadlastel paremini mõista tema magnetväljade käitumist.

Solar Orbiter töötab koos NASA sondiga Parker, mis on orbiidil alates 2018. aasta augustist. Seadmed on kogunud palju andmeid tolmurõnga, magnetvälja ja päikesetuule kohta ning osa kogutud teabest põhineb ajakirjas Nature avaldatud neljal teaduslikul uuringul. .

Lisaks sellele täiendavad Solar Orbiteri järeldusi Euroopa päikeseteleskoobi kaudu tehtud vaatlused, mis eeldatavasti hakkavad päikese aktiivsust jälgima alates 2027. aastast. See projekt võib mängida olulist rolli päikesetormide ennetamisel ja mõju vähendamisel. mullas.

Toimetuse märkus: seda uudist uuendatakse ESA konverentsi toimumise ajal. Viimati uuendatud 14:23