Paketi muutmine: uue Mac Pro tootmist jätkatakse USA-s

Kuude pärast tundus uue päritolu osas ebakindlus Mac Pro nad lõpuks suleti. Apple teatas täna, et see on uus tööjaamad vastupidiselt loodetule jätkatakse selle tootmist edasi Austin, Texas (Ameerika Ăśhendriigid) – sarnaselt 2013. aastal kasutusele võetud prĂĽgikasti mudelile.

Kui olete kogu loos veidi eksinud, on see väärt kokkuvõtet: juuni lõpus ehk siis Wall Street Journal avaldas artikli, milles öeldi, et uue põlvkonna Mac Pro debĂĽĂĽdiga kolib Apple tootmise Hiina. Seda sammu ajendaks kulude kärpimine, kuid see oleks vastuolus Apple’i enda ĂĽldise suundumusega viia oma tegevus väljapoole Wall Country’i – ja veelgi enam võib see veelgi destabiliseerida ettevõtte suhteid Donald Trumpiga.

Ta ei andnud midagi muud: pärast Apple’i korraldust ĂĽtles Ameerika president, et ta ei anna maksuvabale hiiglasele uue Mac Pro loomist Hiinas. Tõus on aga viimase nädala jooksul muutunud, kui Valge Maja otsustas heaks kiita maksuvabastused kĂĽmnele 15-st uuest arvutikomponendist.

Just see otsus põhjustab seebiooperites viimase pöörde. Osade maksuvabastusega saab Apple jätkata Mac Pro tootmist Austinis, ilma et see oluliselt mõjutaks tema tegevuskontosid. Ja veelgi enam: ettevõtte sõnul on USA-s uue mootori jaoks toodetud komponentide väärtus 2,5x kõrgem seotud vana Mac Pro “prĂĽgikastiga”, mille osi on välja töötanud ja tootnud 8 USA osariigis enam kui 12 tarnijat.

Tegevjuht Tim Cook jagas uudise kohta paar sõna:

Mac Pro on kõige võimsam arvuti, mille Apple on kunagi ehitanud, ja oleme uhked, et ehitame selle Austinisse. Täname linnavalitsust toetuse eest selle võimaluse võimaldamisel. Usume kindlalt Ameerika innovatsiooni jõusse. Sellepärast on kõik Apple’i tooted kujundatud USA-s ja valmistatud 36 osariigi osadega, aidates kohalike tarnijate juures hoida 450 000 töökohta – ja sellest jätkame kasvu.

Apple märkis, et algatus jätkata Mac Pro ehitamist kohapeal on osa tema suuremast investeerimiskavast 350 miljardit dollarit USA-s aastal 2023 – eelmisel aastal sĂĽstivad ettevõtted rohkem kui 60 miljardit dollarit riigi majanduses. Samuti on hea meeles pidada, et Apple laiendab oma Austini kohalolekut oma uue ĂĽlikoolilinnaku rajamisega pealinnas Texases.

Kui hea, et kõik lõpuks lahenes.