Paljastati ĂĽle 700 miljoni e-kirja; vaata, kas sinu oma on nimekirjas

Ajaloo ühe suurima andmelekke korral langes Internetis uskumatult palju 772 904 991 e-kirja koos 21 miljoni parooliga. Tõeline rekord kõigile tähistamiseks. Sellega ähvardab paljusid inimesi häkkida lisaks oma e-kirjadele ka teisi veebikontosid.

Kogutud andmete avastas populaarse veebisaidi Have I Been Pwned omanik Troy Hunt, mis võimaldab teil kontrollida, kas teie enda e-posti aadressi või parooli on rikkumise tõttu ohustatud (õpetame teile allpool oma jaotist kontrollima). Ja teie võimalused selles nimekirjas olla on tohutud.

Hunt väidab, et kogu nr 1 (kogu number üks) on suurim ainulaadsete häkkimisandmete nimekiri, mida Internetis kunagi nähtud on, ja see on dokument, mis sisaldab teavet, mis on avatud võrgu mitmest väikesest lüngast, sealhulgas mõnest väga vanast, alates 2015. aastast. Ja vaadake, Tema enam kui 772 miljoni e-kirjaga loendis on duplikaadid, mille Hunt ise ära viskas, kuna originaalis oli üle 2,7 miljardi rea.

pwnd

Hunt’i veebisaidil kuvatud loendis olev kollektsioon nr 1 / © Troy Hunt (ekraanipilt)

See halb nimekiri juba liigub failide jagamise saidil MEGA, seega on see kindlasti paljude pahade käes ja riskid teile on tohutud. Nendele andmetele juurdepääsu korral saab teie e-posti häkkida ja teie isikuandmeid paljastada.

Lisaks on hea võimalus, et teie e-posti aadressi ja parooli kasutatakse ka teistes teenustes, nagu sotsiaalvõrgustikud, kullerid, varundusteenused, riigiteenused ja palju muud. Sama sisselogimisega saate oma elust palju rohkem teada.

Kuidas ma tean, kas olen kollektsioonis nr 1?

Selleks võite kasutada Hunti enda veebisaiti Kas ma olen olnud Pwned. Selle lingi kaudu pääsete juurde, avage captcha kood ja sisestage ilmuvale väljale oma e-posti aadress.

Ekraanipildid ajavahemikust 2019 01 17 kuni 20.14.21

Kontrollige veebisaiti / © NextPit (ekraanipilt)

Allpool näitab veebisait teile mitte ainult seda, kui olete kokku puutunud, vaid ka seda, millistes kohtades võite andmeid avaldada. Kui teie e-posti aadress kuvatakse kogu nr 1 loendis (nagu minu oma), näete loendis nime. Samuti on sait kasutanud võimalust, et juhtida tähelepanu teistele lünkadele, mis on tekkinud teistel aastatel, et näeksite rohkem probleeme.

Ekraanipildid ajavahemikust 2019 01 17 kuni 20.14.30

Oh ei / © NextPit (ekraanipilt)

Mida ma pean tegema, et olla turvaline?

Esiteks on oluline, et kui olete nimekirjas, vahetage kohe oma e-posti parool. Nautige ja pange midagi väga rasket, mis ei sisalda sünnipäeva, teie nime, tervet sõna ja numbrite järjestust. Tugevdage paroole erimärkide, suurtähtede ja juhuslike numbritega.

Seejärel kontrollige Hunti loendit ja vaadake, kas peate vahetama andmeid teistest teenustest, näiteks Adobe, Dropbox ja teised. Sisestage nende jaoks erinev parool.

Lõpuks on aeg end veidi rohkem kaitsta. Paljud teenused, sealhulgas suuremad e-posti pakkujad, pakuvad kaheastmelist kinnitamist, kus lisaks paroolile peate sisestama ka mujal teie jaoks loodud numbri või kinnitama juurdepääsu teises seadmes.

google armatuurlaud 2

Kaheastmelise kinnitamise lubamine / © NextPit

Google pakub selleks võimsat süsteemi ja muud teenused saavad kasutada kolmandate osapoolte rakendusi, näiteks Google Authenticator, LastPass jt. Oluline on lisada see lisaturvakiht kuhu iganes saate, sest üks avatud konto võib anda juurdepääsu teisele.

Allpool olevast artiklist näete, kuidas seda kinnitamist Gmailis lubada:

Google AuthenticatorInstallige Google Playsse

Lõpuks on võimalik kasutada ka paroolihaldusteenust, mis genereerib turvalisi paroole, on võimatu meelde jätta ja mis neid teie rakendusse salvestab, ilma et lekkeoht oleks.

Kas teie e-posti aadress on nimekirjas?