Paljud noored ei tea, kuidas eristada reklaame Google’i otsingutulemitest

Laste ĂĽhendus digitaalse maailmaga on väga tugev ja paljud neist on sĂĽndinud vidinaid ja internetti täis keskkonnas. Võib-olla seetõttu ei suuda 30% 12–15-aastastest noortest brittidest eristada reklaame Google’i orgaaniliste otsingutulemuste hulgast.

Tulemused halvenevad, kui vanuserühm on väiksem: 84% 8–11-aastastest lastest ei suuda reklaame otsingutulemustest eristada. Ja nagu Financial Times osutab, on see selge märk sellest, kuidas noored ei tea, kuidas mõned teemad digitaalselt toimivad.

“Need digitaalsed põliselanikud vajavad endiselt abi veebimaailmas liikumiseks vajalike teadmiste arendamiseks,” kommenteeris Suurbritannia telekommunikatsiooni regulaatori Ofcom teadusdirektor James Thickett.

Organisatsiooni korraldatud uuringus leiti ka, et pooled britid ei teadnud, et YouTube’i rahastatakse peamiselt reklaamiga.

Kuid laste ja noorukite meelest tekkinud segadus toimib ka vastupidi: 17% noortest usub, et BBC – avalik-õiguslik telejaam – rahastatakse reklaamiga, kui see reklaame ei edasta.

Financial Times tuletab meelde, et see uuring toetab mitmeid üksusi, kes nõuavad veebireklaamide täpsemaid reegleid, natuke nagu televisioonis või raadios esitatavate reklaamide puhul.

Näiteks mõni nädal pärast YouTube Kidsi käivitamist sĂĽĂĽdistas rĂĽhm vanemaid Google’it selles, et ta ei teinud reklaami ja tootja sisu vahel õiget vahet.