Pangaandmete varguse petuskeemid kasvavad ja Brasiilia on üks enim mõjutatud

Troojalaste panga rünnakute arv, mis on võimeline varastama ohvrite (nn pankurite) pankade andmeid, kasvas kogu maailmas 2020. aasta esimeses kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes umbes 2,5 korda. Küberturvalisuse agentuuri Kaspersky reedel avaldatud aruande kohaselt avastasid ettevõtte teadlased selle aasta esimese kolme kuu jooksul 42 115 panga Trooja faili, jõudes viimase 18 kuu suurima juhtumite arvuni.

LOE: võltsrakendus varastab Brasiilia pangaandmeid; mõista pettusi ja osata põgeneda

Analüüsifirma Comscore eelmisel nädalal avaldatud uuring näitas, et 90% juurdepääsust finantsteenustele on Brasiilias mobiilne. Kaspersky teadlased hoiatavad avaliku julgeoleku eest, sest pangandustroojalaste arv on karantiini tõttu langenud kokku internetipanga kasutajate kasvuga.

Ăśks kahest pangatroojalaste rĂĽnnakutest kasvab maailmas 2,5 korda – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Pangandustroojalaste rĂĽnnakud kasvasid maailmas 2,5 korda – Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Pangaandmete rünnakud toimuvad enamasti andmepüügi teel, kui digitaalsete pangateenuste kasutajad laadivad veebipoodidest alla võltsrakendusi. Lähivaates näib see pahatahtlik tarkvara seaduspärane, kuid kasutab ära ohvri hoolimatust, et varastada digitaalandmetelt isiklikke andmeid, pangaandmeid ja raha.

Aruanne, mis annab teavet IT-ohtude arengu kohta selle aasta esimeses kvartalis, näitab endiselt, et leiti üle 42 000 seda tüüpi pahatahtliku tarkvara faili, mis näitab viimase 18 kuu rünnakute tippaega. Suurima panga pahavararünnakute arvuga riikide hulgas on Jaapan, Hispaania, Itaalia ja Brasiilia.

2/2 Seda tĂĽĂĽpi pahatahtliku tarkvara rĂĽnnakud saavutasid tipptaseme 2020. aasta I kvartalis – Foto: Reproductions / Kaspersky

Seda tĂĽĂĽpi pahatahtliku tarkvara rĂĽnnakud saavutasid tipptaseme 2020. aasta esimeses kvartalis – Foto: Reproductions / Kaspersky

Kaspersky turvaekspert Victor Chebyshev hoiatab, et „sel eraldumise ja sotsiaalse lukustuse perioodil kasutame kõik ĂĽha enam oma mobiilseadmeid finantsteenustele juurdepääsuks“, seega tuleb olla ettevaatlik. Kaspersky pakub ka näpunäiteid pettuste, näiteks pangatroojalaste ennetamiseks ja vältimiseks: vältige rakenduste allalaadimist väljaspool ametlikke virtuaalkauplusi, st installige ainult Google Play poe või App Store’i pakutavaid rakendusi.

Siiski on vaja olla ettevaatlik, kuna pahatahtlikud rakendused saavad kasutada Androidi turvasüsteemi nõrkusi, kuritarvitades neile antud õigusi. Ideaalis kontrollige rakenduse teavet, näiteks tootjat ja arendajat, ning lugege Internetis kasutajate ülevaateid, kui kahtlustate, et rakendus on võlts või pahatahtlik. Pöörake tähelepanu ka antud loale. Kui need ei ühti rakenduse pakutava ettepanekuga, olge kahtlane.

Mis on Androidi parim viirusetõrje optimeerija? Arvamus TechTudo foorumi kohta.

Kuidas valida hea viirusetõrje

Kuidas valida hea viirusetõrje