Pangakaardi kloonimine viis Portos kuue kahtlusaluse vahistamiseni

Põhja direktoraadi justiitspolitsei on alates maist uurinud rühma üksikisikuid, keda kahtlustatakse deebet- ja krediitkaartide võltsimises ning muudes kuritegelike ühenduste kuritegudes, nagu pettused ja arvutipettused, mitmes piirkonna suurlinna piirkonnas. Sadam.

Uurimise tulemusel arreteeriti kuus väliskodanikust meest, kes tehes tuvastati ja arreteeriti. Vähemalt alates maist on rühm tootnud ja paigaldanud sularahaautomaatide käitlemiseks valmistatud seadmeid.

Selle eesmärk on lugeda sularahaautomaatides kasutatavate krediit- ja deebetkaartide magnetriba. Pääsukood salvestatakse videole. PJ ĂĽtles, et kuriteos kasutatud seadmed olid “kvaliteetsed ja keegi ei pidanud seda sularahaautomaati kasutavaks”.

Magnetandmed klooniti ja salvestati valgele kaardile ning kahtlusalune kasutas neid seejärel kaupade ja teenuste ostmiseks. Pettuse väärtust pole veel kindlaks tehtud, kuid PJ hinnangul on see mitmekümne tuhande euro väärtuses, vigastades omanikke ja pangaüksust.

Justiitspolitsei arestis ka võltsitud seadmete ehitamiseks vajalike juppide valmistamiseks vajalikke materjale ning ĂĽle saja “valge” kaardi, mõned veel neitsid, teised kloonisid. Samuti konfiskeeriti lugemiseks ja kloonimiseks vajalik arvutiseade ning kĂĽmned tuhanded eurod.

Kuus kinnipeetut, vanuses 25–43, korraldavad oma esimese ülekuulamise pädevate õigusasutustega ja saavad teada, milliseid täitemeetmeid rakendatakse.