Pangandussektor on Brasiilias veebikurjategijate peamine sihtmärk

Pangandussektor on Brasiilias Interneti-kuritegude rünnakute peamine sihtmärk. Turvalahendusi pakkuva ettevõtte Fortinet Threat Intelligence Insider Latin America andmetel on enamiku kurjategijate eesmärk siseneda pangavõrkudesse, hankida finantsteavet ja varastada inimestelt või ettevõtetelt raha. Lisaks on Brasiilia küberrünnakute tõttu kõige rohkem kannatanud: keskmiselt 65 miljonit päevas, kokku ainult 2019. aastal 24 miljardit kuritegelikku katset.

LOE: saate aru pettustest, mis panevad sularahaautomaadist raha sĂĽlitama

Ăśhest Ladina-Ameerikast saab ĂĽks finantsasutustele suunatud rĂĽnnakute peamisi sihtmärke – Foto: Darwin Laganzon / Pixabay

Ladina-Ameerikast on saanud ĂĽks finantsasutuste vastu suunatud rĂĽnnakute peamisi sihtmärke – Foto: Darwin Laganzon / Pixabay

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Teine tõsiasja, mis uuringule silma jäi, on kasvanud andmepüügis, kus kasutatakse võltsitud linke, mis saadetakse tavaliselt e-posti teel. Kurjategijate eesmärgid on kõige mitmekesisemad, näiteks levitada Trooja hobuseid, mis võimaldavad neil nakatunud seadmeid kontrollida, viiruste levitamist, mis filtreerivad kurjategijaid huvitavaid andmeid, või pahavara levitamist, mis võimaldab häkkeritel arvutitele kaugjuurdepääsu. Ainuüksi 2019. aastal sai Ladina-Ameerika 85 miljardit rünnakukatset.

Ka Fortineti andmetel registreerib regioon ka enamiku maailmas krüptorahade vastu suunatud rünnakutest. Peamised sellistes pettustes avastatud ohud on järgmised: pahavara riskitarkvara / CoinMiner, mille juhtumite arv on 77%, ja Trooja hobused W64 / CoinMiner.QU! .Tr ja JS / Coinhive.A! .Tr, esinemissagedus maailmas vastavalt 84% ja 59%.

Vaata ka: Mis on lunavara? Leidke viis näpunäidet enda kaitsmiseks

Mis on lunavara: viis nõuannet enda kaitsmiseks

Mis on lunavara: viis nõuannet enda kaitsmiseks

Peamised ohud pangandussektorile on DoublePulsar Trooja ja EMOTET botnet. Esimene on WannaCry poolt kasutatav tagauks, mis kasutab lahendatud haavatavusi ära. Selle kasutamine on suunatud peamiselt pankadele ja finantsteenuste ettevõtetele, mis näitab värskendust mittetarkvara olemasolu nendes ettevõtetes. Pankadele suunatud EMOTET on suunatud Windowsile, võimaldades ründajatel masinaid kaugjuhtida. 45% selle ohu juhtumitest esineb Ladina-Ameerikas.

Brasiilia oli veebikurjategijate üks sagedasemaid sihtmärke 2019. aastal. Kokku tehti 24 miljardit katset, mis tähendab 65 miljonit rünnakut päevas. Selle aasta neljandas kvartalis olid siin rünnakutes enim kasutatud troojalased: JS / Coinhive.A! Tr, W32 / Banito. B! Tr.bdr ja W32 / Kryptik.GMMJ! Tr. Üldiselt on nende tegevus seotud kurjategijate kaugjuurdepääsuühendustega. Jällegi, see pettus suurendab Internetis halbadele linkidele mitte klõpsamise olulisust.