Parandage oma Chrome’i kasutuskogemust nende 11 näpunäite abil

Google Chrome on ĂĽks enimkasutatavaid brausereid maailmas, nii arvutites kui ka nutitelefonides, eriti Androidis töötavates. Brauser soodustab sĂĽgavamat integreerimist roheliste robotisĂĽsteemidega, lisaks sellele, et see on ĂĽks kiiremaid võimalusi neile, kes otsivad veebist agiilsust. Mõeldes sellele otsustasin agaralt kirjutada selle artikli, mis muudab teie Chrome’i kasutuskogemuse veelgi paremaks.

Tehke otsetee

1. Kopeerige, lõigake ja kleepige veebiaadressid

Jagage Androidi kopeerimise ja kleepimise tööriista abil teile meeldivaid veebilehtede aadresse ja saidipõhist sisu. Klõpsake Chrome’is veebisaidi aadressil (URL) ja vajutage paar sekundit kursorit. Kui kasutate rakendust Android Marshmallow, märkate, et lisaks kopeerimisele ja kleepimisele on rakenduste vahel jagamiseks ja Google Now’is konkreetsete terminite otsimiseks võimalusi.

kopeerige kroomitud lõigatud näpunäited

Kopeerige, kleepige ja lõigake Chrome / © NextPit

2. Kiirendage lehe laadimist Brotli käskudega

Funktsiooni Brotli lubamine suurendab lehtede laadimiskiirust, kuna saidid pakivad kiiremini lahti. Selleks peate oma brauseris avama uue lehe ja tippima aadressiribale järgmise URL: kroom: // lipud / # enable-brotli.

Järgmisel lehel kuvatakse mitme funktsiooniga leht. Kollase esiletõstetud ekraani ĂĽlaosas on see osa, mis meid huvitab. Seda nimetatakse “Brotli kodeerimise” sisuks. NĂĽĂĽd on vaja valida menĂĽĂĽ, kus kirjutatakse “Standard”, ja klõpsake nuppu “Aktiveeri”. Muudatuste rakendamiseks taaskäivitage Chrome.

brotli kroomitud näpunäited

Brotili reĹľiim kiirendab Chrome’i / © NextPit

3. Keelake multitegumtöötluses avatud vahelehed rakenduste vahel

OperatsioonisĂĽsteemis Android 5.0 Lollipop avanesid hiljuti ĂĽksteise peal Chrome’i vahelehed segamini rakendustega, mis vähemalt tekitas segadust. Ă•nneks saate selle toimingu tagasi võtta. Selleks avage Chrome Lollipopis, klõpsake brauseri paremas ĂĽlanurgas kolme punkti ja seejärel: Seaded> Vahelehtede ja rakenduste ĂĽhendamine> ja keelake funktsioon. Nii on teie Chrome’i brauser kiirem ja korrastatum.

4. Vahetage vahelehtede vahel kiiresti

Kui järgite ĂĽlaltoodud juhiseid, on teil veel ĂĽks eelis. NĂĽĂĽd saate vahelehti kiiresti teisaldada, lohistades lihtsalt aadressiriba paremale või vasakule. Siiski peaksite teadma, et Androidi saab Ĺľestide abil osaliselt juhtida. Seetõttu oleme allolevas artiklis kogunud 12 Ĺľesti, mis parandavad teie kasutuskogemust sĂĽsteemi, sealhulgas Chrome’i kasutamisel:

5. Lisage avakuval veebisaidile otsetee

Kui külastate veebisaite piisavalt sageli, võib nende lisamine oma avalehele säästa teie aega ja mõningaid puudutusi. Selleks puudutage lihtsalt kolme punktiga menüüd ja puudutage valikut Lisa avaekraanile. Seejärel valige lihtsalt silt, mis asub teie avaekraani ikooni all. Valmis!

kiilu kroomitud näpunäidete otsetee ikoon

Chrome’i otsetee sĂĽsteemiekraanil / © NextPit

6. SĂĽnkroonige vahelehed ja lemmikud teiste seadmetega

See funktsioon pole kindlasti uus, kuid seda ei kasutata eriti sageli. Selleks, et see oleks tõesti kasulik, peate konfigureerima mõned valikud. Minge Chrome’i seadetesse, kasutage oma Google’i kontot ja lubage sĂĽnkroonimine.

Enne sünkroonimist avage oma arvutis Chrome, logige sisse sama kontoga, seejärel minge oma konto seadetes jaotisse „Sünkroonimine” ja veenduge, et valik „Ava vahelehed” on tegelikult lubatud.

sĂĽnkroonige kroomitud kroomitud ĂĽksused

Sünkroonige Chrome arvutiga / © NextPit

7. Kuidas inkognito reĹľiimis uurida

Inkognito reĹľiim takistab Google Chrome’il teie sirvimisajaloo salvestamist. Sellele pääsemiseks puudutage lihtsalt kolme punktiga menĂĽĂĽd (akna paremas ĂĽlanurgas) ja puudutage valikut „Navigeeri jälgi jätmata”. AnonĂĽĂĽmne otsinguriba ja vahelehe ikoon on hallid ja need ei muutu vastavalt kĂĽlastatud veebisaitidele.

režiimis anonimo kroomitud näpunäited

Chrome inkognito / © NextPit

8. Salvestage andmed Chrome’i abil

Google Chrome’is saate oma plaani mobiilset andmesidet vähendada, pakkides seda kokku. Avage lihtsalt Chrome’i brauser ja juurdepääs: MenĂĽĂĽ> Seaded> Andmesalvestus. Kui see valik on lubatud, salvestate kindlasti mõned andmed oma Interneti-paketist.

Economydata kroomkiilu brauseri näpunäited

Salvestage Internet ehtsate Chrome’i funktsioonide abil / © NextPit

9. LugemisreĹľiim

Kõiki saite pole nutitelefonides avamiseks optimeeritud. Nende saitide kasutuskogemuse parandamiseks on Google lubanud Chrome’is lugemisreĹľiimi. See reĹľiim suurendab tähtede fonti. Selle funktsiooni aktiveerimiseks avage brauser ja sisestage järgmine URL: kroom: // lipud / # lugejareĹľiim-heuristika.

Leiate kohe “Aktiveeri lugejareĹľiim”, seejärel klõpsake nuppu Vaikimisi ja valige suvand “Alati”. Iga uue avatava lehe juures kuvatakse ekraani allosas märkus, mis näitab, et lehte saab teie nutitelefoni jaoks optimeerida.

modoleitori klambriga kroomitud otsad

Chrome’i mängija reĹľiim / © NextPit

10. Saate Facebooki kaudu Chrome’i kaudu märguandeid

Kui kasutate Facebooki oma brauseri kaudu ja te ei soovi lahkuda ilma sotsiaalvõrgustiku kontaktidelt märguandeid saamata, siis pidage meeles, et saate neid Chrome’i kaudu vastu võtta. Kui brauser teeb esimese juurdepääsu, kĂĽsib Facebook luba kasutajale märguannete saatmiseks.

Kui soovite selle võimaluse nüüd lubada või keelata, minge: Profiili seaded> Märguanded> Puudutage hammasrattaikooni> klõpsake nuppu „Mobiilseadmes” ja hallata.

Lükake märguannete näputäis kroomitud näpunäiteid

Facebooki märguanded Chrome’is / © NextPit

11. Tihendage meediumifailid Opera Maxiga

Opera Max salvestab andmeid ja pakub täielikku kontrolli andmete tarbimise üle. See rakendus töötab 3G / 4G / LTE ja Wi-Fi võrkudega ning on väga efektiivne, kuna tihendab videoid, fotosid ja meediumit üldiselt rakendustest ja veebisaitidelt ning ilma selle kvaliteeti oluliselt kahjustamata.

Kui sellest ei piisa, võimaldab Opera Max ka akut säästa, blokeerides taustal töötavad rakendused. Viimasena, kuid mitte vähem tähtsana, kui rääkida WiFi-võrkude haldamisest, juhib Max ka seda, mida rakendused WiFi-ühenduse loomisel taustal teevad. Selle funktsiooni saamiseks laadige rakendus alla Google Play poest.

Samsung MaxInstallige Google Playsse

Opera Maxi toimimise kohta lisateabe saamiseks kĂĽlastage allolevaid artikleid:

Chrome’i allalaadimine Androidile

Nende funktsioonide nautimiseks oma Androidis laadige Chrome alla Play poe kaudu, kui te pole seda oma seadmesse installinud. Klõpsake allolevat nuppu:

Google Chrome: kiire ja turvalineInstallige Google Playsse

Kas teate muid Chrome’i näpunäiteid, mida Androidis kasutate?