Pärast 12. veebruari tippaega on Apple’i aktsiad kaotanud ligi kolmandiku väärtusest

Eelmise aasta 12. veebruaril, vaid poolteist kuud tagasi, värskendasime artiklit uue ajaloolise tipuga, mis on loetletud Apple’i aktsiates. See päev $ AAPL suletud 327,20 dollaril – ettevõtte turuväärtus on 1,423 triljonit dollarit.

Järgnevatel päevadel olid mõned normaalsed kõikumised, kuid alates 24. veebruarist hakkasid nad tugevalt tundma selle negatiivseid mõjusid Koroonaviirus (COVID-19).

Täna, 23. märtsil kukkus AAPL dollar veel 2,12% ja lõpetas päeva 224,37 dollaril. Seda öeldes on Apple esimest korda ĂĽle pika aja väärt vähem kui 1 triljonit dollarit (täpsemalt 981,7 miljardit dollarit) – põhimõtteliselt tagasi sinna, kus see oli kuus kuud tagasi.

Täna on Microsoft NASDAQ-is noteeritud kõige väärtuslikum ettevõte, oma 1,034 triljoni dollariga. Kohe Apple’i taga on meil Amazon (947,2 miljardit USA dollarit) ja ĂĽsna kaugel on Tähestik / Google (724,2 miljardit USA dollarit).

S&P 500 tervikuna on põhimõtteliselt kaotanud kõik, mis ta sai pärast Donald Trumpi USA presidendiks saamist:

Ilmselt on see investorite jaoks ikkagi hea aeg kõigilt nendelt hiiglastelt paberit osta. Kuid praegu on võimatu öelda, kui kaua neil kõigil sellest kukkumisest taastumine aega võtab. See võib olla mitu kuud, see võib olla aastaid.