Pärast Apple'i survet investeerib Foxconn miljard dollarit India uude rajatisse

Pärast Apple’i survet investeerib Foxconn miljard dollarit India uude rajatisse

Iga päevaga saab selgemaks: Apple tahab tõesti vabaneda oma sõltuvusest Hiinast – ja India tundub selle protsessi kõige tõenäolisem marsruut. Oleme rääkinud Apple’i läbirääkimistest India valitsusega ja mõnest kuulujutust seal toodetavast tootest; sest viimastel päevadel oli Reuters saabus uudistega.

Uudisteagentuur ĂĽtles Foxconn, ĂĽks Apple’i suurimaid partnereid, investeerib Miljard dollarit laiendas oma rajatisi Lõuna-Indias Sriperumbuduris. Aruande kohaselt sĂĽndis algatus pärast Apple’i tohutut survet – samas rajatises on Foxconn tootnud iPhone XR-i rohkem kui aasta.

Rajatise laiendamine võtab aega kolm aastat ja kui see valmib, annab see piirkonnas tööd enam kui 6000 inimesele. Apple ja Foxconn pole teemat kommenteerinud, seega pole tehases kokkupandava toote kohta rohkem ĂĽksikasju; Isegi nii tundub, et India piirkonnas hakkab tootma rohkem iPhone’i mudeleid.

Sellel algatusel võib olla Apple jaoks ĂĽhes etapis kaks positiivset mõju: esimene, nagu eespool märgitud, vähendaks ettevõtte sõltuvust Hiinast – allikas, mille kuulis Reutersta ĂĽtles isegi, et “Apple nõuab oma tarnijatelt tohutut nõudlust viia osa oma iPhone’i toodetest välismaale”. Sellega mitmekesistab Cupertino hiiglane oma tootmisahelat ja mis veelgi olulisem – tagades, et uue Ameerika Ăśhendriikide ja Wall State’i vahelise kaubandussõja võimalus ei mõjutaks tema äritegevust eriti tugevalt.

Selle algatuse positiivne mõju on veel ĂĽks Apple’i noogutamine India valitsuse suhtes. Peaminister Narendra Modi valitsus on ägedalt protektsionistlik, keskendunud kohalike tootjate väärtustamisele ja investeeringutele riigis; selle Foxconnilt saadud miljardi dollariga (Apple’i stimuleeritud) muutuvad Cupertino suhted New Delhiga eeldatavasti veelgi sõbralikumaks.

Tasub meeles pidada, et India esimene Apple Store lubatakse järgmiseks aastaks – plaanid võivad uue koronaviiruse tõttu edasi lĂĽkata, kuid pood jõuab punkti, see saabub. Seetõttu on Foxconni tehaste laiendamine riigis Apple’i rĂĽnnaku jaoks seal väga mugav.

9to5Mac kaudu